Connect with us

Spravodajstvo

POWER FEST – 8. máj na Slovakiaringu

Publikovaný

on

Máj na okruhu SLOVAKIA RING v znamení konských síl

Ak ešte nemáte program na 8. máj, máme pre vás skvelý tip: okruh SLOVAKIA RING vtedy privíta naše najväčšie podujatie svojho druhu plné dragsterov, drifterov, tuningových strojov, no chýbať nebudú ani krásne dievčatá a bohatý sprievodný program – to všetko pod názvom POWER FEST 2015.

Obľúbený POWER FEST sa na SLOVAKIA RING vracia po roku a sľubuje rovnako skvelé divadlo určené nielen pre fanúšikov rýchlych kolies, či krásnych žien, ktoré sú tradičnou ozdobou motoristických podujatí. Na návštevníkov čakajú šprinty áut a motocyklov (drag race) na 201 m štartovej rovinky. Pôjde o prvé tohtoročné kolo oficiálnych majstrovstiev Slovenska. Fanúšikovia nadupaných SUV zažijú šprinty týchto áut pod názvom „Truck Wars“. Prejazdy niekoľko sto koňových špeciálov kontrolovaným šmykom – to je 1. kolo slovenského driftérskeho pohára ST Drift Slovakia a zároveň 1. kolo maďarského šampionátu Drifting.hu. Tuning má na Slovensku veľkú fanúšikovskú základňu a TotalDipTuning Battle 2015 predstaví skutočnú smotanu športovo upravovaných vozidiel. V neposlednom rade privíta POWER FEST opäť oficiálny zraz športových vozidiel Subaru. Čaká na nich súťaž krásy, meranie hluku z výfukov, tombola a voľné šprinty.
POWER FEST 8. mája určite priláka veľké množstvo priaznivcov atraktívnych motoristických disciplín, rýchlych a výnimočných áut, ale aj motocyklov.
 
Program POWER FEST 2015:
Drift:
09:00-13:00: Tréning
13:00-15:00: Kvalifikácia
15:00-18:00: TOP32/TOP24/TOP16/TOP8/TOP4/FINAL
18:30: slávnostné vyhlasovanie výsledkov
 
Šprinty:
od 9:30: kvalifikácie
12:00: šprint motocykle
13:00 – 13.30: finálové jazdy – šprinty motocykle
13:45: vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – motocykle
14:00-14.45: exhibičné jazdy Subaru
15:00: šprint autá
17:00: finálové jazdy – šprinty autá + Superfinále
18:00: vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – autá
 
XRace opäť u nás!
Relykros je disciplína, ktorá získava na popularite čoraz viac aj na Slovensku. Jazdci tu bojujú jeden proti druhému na krátkej asfaltovej a šotolinovej trati. Tá nespevnená časť v sebe dokonca skrýva aj skok! Prečo je tento šport taký zaujímavý? Pretože povolené je takmer všetko! Autá, ktorých výkony často presahujú stovky konských síl, nemajú takmer žiadne elektronické pomôcky. Popasovať sa tak so zmiešaným povrchom, ale aj s konkurenciou, je obrovským adrenalínom a mentálnou výzvou. Pretekári majú len pár krátkych kôl na to, aby si vybojovali čo najlepšiu pozíciu. Vyhrať, ale aj stratiť môžu v jednom momente skutočne všetko! Práve preto do pretekania dávajú úplne všetko: tvrdé kontakty nie sú nezvyčajné a tak patrí relykros medzi divácky najzaujímavejšie podujatia. XRace prinesie 24. mája toto vzrušenie a zábavu na okruh SLOVAKIA RING. Podobne ako POWER FEST – program je pripravený pre celé rodiny. Chýbať nebudú nafukovadlá pre deti, simulátory, sexi auto myčka, automobiloví a motocykloví kaskadéri, bubenícka show a autogramiáda našich hviezdnych jazdcov Rally Dakar. Spolu s XRace sa na okruhu predstaví aj FIM Europe Cup vintage regularity 2015 – pohárová súťaž v pravidelnosti historických motocyklov.
 
XRace program:
 
Sobota 23.5.2015:
19:00 otvorenie areálu
20:00 začiatok koncertov (20:00 Elán tribute, 21:00 Edda Muvek, 23:00 Wasabi circus)
 
Nedeľa 24.5.2015:
8:00 otvorenie areálu
9:00 tréningové jazdy XRace
11:30 súťažné jazdy XRace
FIM Europe Cup Vintage (motocykle)
 
Viac info o podujatiach:
http://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/power-fest-1/ 
http://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/xrace-1/ 

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri