Connect with us

Spravodajstvo

Predaj motocyklov v SR celkovo poklesol, narástol ale predaj veľkých motocyklov…

Publikovaný

on

Na Slovensku sa tento rok predalo viac väčších a technicky vyspelejších motocyklov než vlani. Kategória L3, do ktorej spadajú najbežnejšie používané motocykle a skútre, totiž medziročne narástla o 4 percentá.

Celkovo síce trh klesol o 1,8 %, avšak tento pokles bol spôsobený najmä čoraz nižším záujmom o technologicky jednoduché motocykle a skútre do 50 ccm (kategória L1), kde bol pokles takmer 32 %. Naopak, po schválení novej „skútrovej“ legislatívy neprestajne rastie záujem o vozidlá spadajúce do tejto úpravy, čiže skútre do 125 ccm. Táto trieda narástla medziročne o takmer 11 %. Za povšimnutie stojí aj nárast objemovej triedy nad 801 ccm o 15,4 %. Celá kategória L3, ktorá tvorí podstatnú časť trhu, narástla o 4 %.

Pri bližšom pohľade na typové kategórie sú výraznými skokanmi najpopulárnejšie z nich, teda enduro a naked (obe nárast okolo 20 %) a už spomínané skútre do 125 ccm (+ 11 %), ktoré inak tvoria viac než polovicu predaja v kategórii L3 (takmer 56 %). Triedy enduro a naked zaberajú takmer zhodný podiel, a to zhruba 12 %.

Z hľadiska trhových podielov si prvenstvo s vysokým náskokom tradične udržala Honda s podielom 26,1 %, nasledovaná Yamahou (9,4 %) a značkou SYM, ktorá podielom 6,5 % vytlačila výrobcu Longjia z minuloročnej tretej pozície. 

Zdroj:   
ZVÄZ AUTOMOBILOVÉHO PRIEMYSLU
SLOVENSKEJ REPUBLIKY

 

Info k tabulke.

* L1 – jednostopé vozidlá do 50 ccm a do 45 km/h

* L3 – jednostopé vozidlá nad 50 ccm a nad 45 km/h

 

 

Registrácie nových vozidiel v SR, bez ATV a cross

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri