Connect with us

Spravodajstvo

Predstavujeme GARMIN ENDURO RACING

Publikovaný

on

GARMIN ENDURO RACING


V časoch, keď slovenskému enduru dobré podmienky skôr chýbajú ako prajú, sa skupinka nadšencov rozhodla, že do pretekov v countrycrosse a endure „vhupne“ rovnými nohami. Je to už tretia sezóna, v ktorej táto partia kamarátov už nezostáva bez povšimnutia. Spoznáte ich jednoducho, na hrudi majú veľký nápis GARMIN ENDURO RACING.

Z dedinských lúk na tréningové dráhy…
Manažér tímu – usmievavý Martin Bušovský s nadšením rozpráva príbeh: „K motorkám nás ťahalo všetkých už odmalička, túto diagnózu z hlavy len tak ľahko nevytlčieš. Niektorí skôr, iní až v dospelom veku začali pravidelne prelievať litre benzínu, cez tú maličkú dierku v tryske karburátora. Z dedinských lúk sme sa postupne presunuli na tréningové dráhy, hlavne v rámci zachovania si dobrých vzťahov so spoluobčanmi. Keď sa tak nad tým zamyslím, tak oficiálna-neoficiálna trať je asi najefektívnejší spôsob ako usmerniť nadšených chlapcov, nech nebrázdia miestne chotáre… Keby sa nad tým páni starostovia zamysleli, tak majú vyriešené dve muchy jednou ranou. Vyriešia problém s nekontrolovaným jazdením a podporia vznik miestneho športoviska, ale to už je z iného súdka… Voziť sa „len tak“ už nikomu z nás nestačilo. Cieľ bol jasný. Trénovať, zlepšovať sa a porovnať si svoju šikovnosť a kondičku s jazdcami na pretekoch SMF.  Keďže každý z nás je len obyčajný pracujúci smrteľník, veľkú úlohu od začiatkov až dodnes zohrala vzájomná spolupatričnosť a kamarátska pomoc. Kvôli tomu sme sa rozhodli dať nášmu snaženiu formu tímu. Veď o tom to je, že ten, kto môže pomôže tomu, ktorý to má trochu ťažšie.“

Snaha = úspech
„V minulej sezóne sa ukázalo, že snaha vie priniesť svoje plody. Daniel Vokel postúpil z tretieho miesta v Hobby 125 do Slovenského Pohára E1. Po pekných jazdách a celkovom 2. mieste v Hobby 250 si František Hlaváč zaslúžil pevné miesto v SP E2. Po dominantnej, víťaznej sezóne a vyrovnaných výkonoch v SP E1 vstúpil do hry MM SR, naša tímová jednotka, Branislav Kavalec sedlajúci Husqvarnu FE 250.  V dresoch nášho tímu na štarte ale uvidíte ešte viac jazdcov. Michal Trník, ktorému sa v minulej sezóne nevyhlo zranenie  tento rok štartuje v kategórií SP E1.  Marek Kuriš a Radoslav Kostelanský dúfam povedú štartovné pole v Hobby 125, čo dokázali už na prvých pretekoch tejto sezóny v Borskom Mikuláši…teda až na tú ropnú krízu. Áno, sme pomerne veľký tím a to som nespomenul, že sa občas na štarte v bojových farbách objavím aj ja a Martin Varhaník ako „hrajúci kapitán“. Osem ľudí nie je jednoduché ťahať finančne ani organizačne. Ale ako som spomínal, je to o kamarátstve a vzájomnej pomoci. Okrem toho 8 dresov a motoriek je dosť veľká plocha pre našich partnerov a pri mojej rýchlosti dokonca garantujem, že si všetky logá diváci dokážu aj prečítať.. (nasleduje veľký smiech). Veľkou výzvou  do ďalšej sezóny je naša účasť na podujatiach európskeho endura FIM-Europe, respektíve Alpe Adria. Nové prostredie a špičková konkurencia isto prinesú skúsenosti, ktoré by sme chceli zúročiť v čo najlepších výsledkoch na domácej pôde“, dokončuje Martin.

Veľa práce za nami ešte viac pred nami
Čo dodať? Asi len to, že sa dá aj keď sa nedá. Z víkendovej zábavky sa tím postupne prepracoval až k účasti na vrcholných európskych podujatiach. Je za tím veľa práce, tréningu a priateľskej podpory. Jeden bez druhého, tretieho, ôsmeho by to nedokázali. Možno že poslúžia ako dobrý príklad pre tých, ktorí už motorku majú a váhajú, či sa po hlave vrhnú do tohto dobrodružstva… A verte OPLATÍ SA TO!

ĎAKUJEME!
Tu je namieste poďakovať našim partnerom a sponzorom za ich finančnú a materiálnu pomoc, bez ktorej by sme sa ďalej nepohli. Generálnemu sponzorovi GARMIN, ktorý prináša tréningové technológie a akčné kamery nejednému jazdcovi. Hlavnému sponzorovi EUROTRANS-SK, ktorý dovezie všetko a všade. Nášmu partnerovi 711 SHOP ZONE z Hornej Stredy, kde si kúpite tu najlepšiu jazdeckú výstroj a oblečenie na voľný čas. CREATE.SK, ktorý okrem iného urobil aj náš super web enduroracing.sk, Techtrade s.r.o., Dajvo s.r.o.


Zaujal vás tento odhodlaný tím? Ak by ste chceli niečo vedieť viac, navštívte ich stránku: www.enduroracing.sk
Zdroj: Garmin enduro racing
Článok je publikovaný v časopise Motomagazín 5/2015.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri