Connect with us

Podujatia

Preteky Race for fun! v Trenčíne sa blížia

Publikovaný

on

Až trikrát sa tento rok na trenčianskom letisku stretnú milovníci cestných pretekov motocyklov na podujatiach Race for fun!, pričom prvý termín, 26. a 27. apríl sa nezadržiteľne blíži!

Rovnako ako vlani budú aj tento rok preteky nie len pre licenčných pretekárov, ale predovšetkým pre motorkárov bez licencie. Už teraz je prihlásených takmer 50 pretekárov, z ktorých väčšinu tvoria práve motorkári ?z ulíc?.
Touto cestou chcem do Trenčína pozvať každého motorkára, ktorý má chuť štartovať v pretekoch a zmerať si sily so svojimi kamarátmi, či na záver vo finále aj s profi jazdcami zo Slovenska a z Čiech, na bezpečnom uzavretom okruhu, ktorý bol v minulosti dejiskom medzinárodného seriálu Alpe Adria Cup.

Pre tých, čo sa radi na preteky pozerajú ako diváci, bude iste zaujímavá informácia, že na trati uvidia slovenských pretekárov, ktorí inak jazdia svoje šampionáty na okruhoch v zahraničí. Veľký súboj sa rysuje v triede do 600 ccm, kde sú už teraz prihlásení špičkoví jazdci z Čiech Radek Rous a Jiří Fejta, s ktorými bude chcieť o víťazstvo bojovať náš 17-ročný Tomáš Svitok. Tomáš je momentálne na ceste do Španielska, kde sa zúčastní európskeho pohára tried Superšport a Superstock 600.

Na štarte uvidíme aj zaujímavé motocykle, medzi ktorými bude aj továrenský motocykel Ducati 999 F06, ktorý do Trenčína privezie Jiří Trčka, ale aj stroje Triumph Daytona 675.

Pre slovenských amatérskych pretekárov navyše vypísala SMF z troch tohtoročných podujatí v Trenčíne Slovenský pohár, kde sa dajú vyhrať zaujímavé ceny a najúspešnejší budú na záver roka vyhlásení na Večere majstrov v Piešťanoch. K bodovaniu do hodnotenia Slovenského pohára je potrebné vybavenie si B licencie SMF, o ktorej sa viac dozviete na stránke www.roadracing.sk [linka]. Na tejto stránke nájdete aj všetky podrobnosti týkajúce sa pretekov v Trenčíne, teda podmienky pre štart, časový harmonogram, aktualizovaný zoznam prihlásených a aj online prihlášku.

Či už sa pretekov v Trenčíne zúčastníte ako diváci, alebo pretekári, určite si odtiaľ odnesiete veľa nezabudnuteľných zážitkov.

Štart pretekárov bez licencie v triede do 600 ccm v Trenčíne vlani v auguste

4 komentáre

1 komentár

 1. kxbibo

  9. apríla 2008 at 17:23

  No pôjdem hádam kuken.

 2. sothar

  9. apríla 2008 at 21:57

  Sla by som sa tiez pozriet 🙂 ak sa podari.. 🙄

 3. VASO

  13. apríla 2008 at 5:46

  kxbibo Vylez na balkon a uvidis vsetko 🤣
  Tiez pojdem kuknut 😉

 4. kxbibo

  13. apríla 2008 at 14:18

  VASO 😁 bývam na prvom poschodí ja mám strach z výšok 😁

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri