Richard Šikyňa, staronový „Medzinárodný majster Slovenska“ v triede MX2

Posledné podujatie Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose sa v nedeľu 3. 9. 2017 konali v starej tehelni na trati v Šenkviciach. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF v triede MX2 potvrdil svoje vedúce postavenie v priebežnom hodnotení a po 4. a 1. mieste s veľkým náskokom (47 bodov) získal už po druhý krát titul Medzinárodného majstra Slovenska. Pri neúčasti českého jazdca Patrika Lišku sa na druhú priečku prebojoval Denis Poláš (#97) a bronzovú pozíciu si vyjazdil mladý Šimon Jošt (#53).

Richard Šikyňa (#102)

„Včerajšie preteky nedopadli úplne tak ako by som chcel. Na trati som sa cítil dobre a užíval som si tréningy. V prvej jazde som jazdil na 3 mieste, trať bola dosť nakropená a tak som radšej jazdil prvé kolá opatrne, ale počas jazdy som urobil chybu na skoku a nasledoval veľký pád. Našťastie som sa rýchlo zdvihol a pokračoval v jazde, ktorú som nakoniec dokončil ako štvrtý. Bol som z toho trochu sklamaný a v druhej jazde som si chcel napraviť chuť. Odštartoval som znovu na 3. mieste, ale po pár kolách som sa dostal do čela štartového poľa a túto pozíciu som si udržal až do cieľa. Podarilo sa mi tak získať celkové víťazstvo v seriáli a stal som sa majstra Slovenska. Z tohto úspechusa veľmi teším, ale do konca sezóny máme ešte zopár dôležitých pretekov, od čoho bude závisieť, ako sa celkovo umiestnim v Čechách a na ADAC.Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí mi pomáhajú, najväčšia vďaka patrí môjmu tímu MX Slovakia, trénerovi a rodine.“

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

„Richard nastupoval na preteky do Šenkvíc s jasným zámerom získať celkové víťazstvo v seriáli. Po minulo víkendových ťažkých pádoch na ADAC v Gaildorfe bol stále ešte dosť ubolený a pred pretekmi mu musel s bolesťami medzi lopatkami pomôcť aj fyzioterapeut. Rišo je však bojovník a  napriek chybe a následnom páde v prvej jazde tú druhú po krásnom súboji s Tomášom Kohútom vyhrala získal už tak svoj druhý slovenský titul v triede MX2. Na oslavy však nie je čas, sezóna stále beží a Riša čakajú veľmi náročné preteky v Čechách, na ADAC v Nemecku a tiež v Anglicku na „Motokrose národov“. Mali sme naplánované na najbližší víkend aj preteky MXGP v holandskom Assene, ale vzhľadom na bolestivé pády sme sa po dohode rozhodli tieto preteky vynechať, aby si Rišo mohol pred záverečnými pretekmi oddýchnuť a doliečiť sa. Chcel by som sa poďakovať všetkým Rišovým fanúšikom za povzbudzovanie a morálnu podporu počas celého seriálu majstrovstiev Slovenska. Poďakovanie patrí aj všetkým organizátorom pretekov a novému promotérovi za výrazný posun v kvalite celého seriálu a jeho propagácii, taktiež športovej komisii a samozrejme všetkým členom tímu a hlavne našim partnerom a sponzorom.“