Connect with us

Spravodajstvo

Rossi s tučnou pokutou

Publikovaný

on

Už počas minulého roka sa v médiách objavili informácie o vysokej pokute, ktorá hrozí sedemnásobnému majstrovi sveta Valentinovi Rossimu za vyhýbanie sa daňovým povinnostiam v rokoch 2001-2006. Predpokladaná suma sa rôznila, no väčšinou sa objavovalo číslo 70 miliónov eur, čo aj pre jedného z najlepšie platených športovcov rozhodne nie je maličkosť.

12. februára sa konala tlačová konferencia, ktorú zvolal daňový auditor a zúčastnil sa jej aj samotný pretekár, ktorý mimochodom práve dnes oslavuje meniny a pozajtra bude mať 29 rokov. Na tlačovej konferencii bol verejnosti oznámený blížiaci sa zmier v otázke spomínaných Rossiho daňových únikov. Problémy začali vtedy, keď sa Rossi pred 7 rokmi presťahoval do Londýna. Krátko nato začali talianske finančné úrady Rossiho vyšetrovať za porušenia daňovej povinnosti.

Za nezaplatenú daň v rokoch 2001 až 2004 bola tomuto pretekárovi udelená pokuta vo výške 19 miliónov eur, ktorú Rossi prijal. Tesne pred uzavretím dohody sú aj jeho podlžnosti z rokov 2005 a 2006 a z toho vyplývajúca pokuta 19 miliónov eur, čo teda spolu znamená, že šampiónovi z jeho konta ubudne spolu 35 miliónov eur. Aj keď sa jedná o veľmi vysokú cenu, rozhodne je to pre Rossiho prijateľnejšie, ako pôvodne uvádzaných 70 miliónov…

Rossi v budúcnosti už asi nebude brať dane na ľahkú váhu… (yamaha-racing.com)

2 komentáre

1 komentár

 1. AMIS

  14. februára 2008 at 9:23

  Dostať pokutu na Valentína ,to je teda irónia,niečo hrozné.Chudák chlapec ostane mu niečo na darčeky pre frajerky ? 😠

 2. milan3232

  14. februára 2008 at 12:17

  Aj Alka Poneho dostali na daniach…
  Mne osobne by tie jeho peniaze nechybali, bo ich nemam. 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri