Connect with us

Podujatia

Šermovačka na Červenom Kameni

Publikovaný

on

Šermovačka na Červenom Kameni
Hrad Červený kameň ožil aj tento rok pradávnou históriou. Jeho okolie zaplnili rytieri, šermiari, muzikanti ale hlavne rekordný počet návštevníkov. Program bol aj tento rok skutočne pestrý.

Hrad Červený Kameň sa od piatku do nedele stal miestom, kde zastal čas.
Medzi jeho múrmi, tak ako v minulosti, sa prechádzali spanilé grófky i urodzení páni, ale i udatní rytieri , ktorí bojovali o srdcia vznešených dám.
Červenokamenská šermovačka to boli tri dni akcie, zábavy i poučenia. Bojové vystúpenia pešie i jazdecké, veľkolepé bitky aj šermiarsko-divadelné predstavenia, súboje na meče i salvy z muškiet sa striedali s tanečnými a hudobnými vystúpeniami.
Návštevníci si mohli pozrieť historický jarmok, kde doboví trhovníci predstavili svoje remeslo, pričom návštevníci si ho mohli vyskúšať na vlastnej koži, prípadne výrobky remeselníkov zakúpiť, taktiež zaobchádzanie s lukom, či kušou na historickej strelnici. K minulosti patrí aj dobová justícia, ktorú bolo možné vidieť v mučiarni, kde majster kat predviedol svoje remeslo len občas musel odohnať šaša, ktorý sa potuloval v okolí, alebo na vodnej gilotíne kde sudca svojim rozhodnutím odsúdil hriešnika či hriešnicu na posmech celého okolia.. Celé prostredie bolo vyzdobené desiatkami farebných zástav, uličky obsypané slamou a množstvo historických kostýmov vytvorilo prekrásnu historickú kulisu, ktorá dopĺňala atmosféru historických súbojov ktoré sa striedali na pódiu pred množstvom zvedavých divákov všetkých vekových kategórií. Pre tých najmenších bolo pripravene množstvo akcií ako streľba z kuše a luku, jazda na koni na terč a rôzne detské historické hry. Súčasťou bola taktiež aj historická kuchyňa kde sa pripravovali jedlá tak ako v minulosti a tiež historický tábor tak ako v minulosti keď sa vojaci vydali na vojenskú výpravu .
Poďakovanie určite patrí všetkým zúčastneným účinkujúcim, menovite:
Adorea (CZ), Artista na lane, Cassanova, Corvus Corax (DE), Ctibor, Cirkus Jinak (CZ), Dreveni rytieri – divadlo pre deti, Et Cetera, Fleret (CZ), Galthilion, Góthien (CZ), Green Regiment (CZ), Kompánia Trnavských žoldnierov, Krless (CZ), Mím Kasprzyk, Spiculatores, Tengri – Lukostrelecké a historické združenie (HU), TOSTABUR ESPADRONES – Rytiersky turnaj , Ursus, Vargar, Zuzana Zelinová a tanečná skupina VERSUS, Žoldnieri

Advertisement

4 komentáre

1 komentár

 1. italofighter

  11. júna 2009 at 3:18

  Kurna preco je tam uplne iny album ako som vlozil😟 do clanku ?

 2. max1

  11. júna 2009 at 8:47

  šírava 2005 🤣 🤣

 3. MartineR

  11. júna 2009 at 12:01

  italofighter jooj moj pekny chlapec, asi si sa oj**ebral v ciselku 😉 ale neboj, ujo eXe to snad opravi, ked ho pekne poprosis … 😁

 4. italofighter

  12. júna 2009 at 3:21

  MartineR neoj**l cislo je 3660 to som napisal a pridalo hentu koko….nu takze neviem

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri