Connect with us

Spravodajstvo

Sezóna Grand Prix odštartovala v Katare

Publikovaný

on

Pod umelým osvetlením bol v Katare zahájený 66. ročník majstrovstiev sveta cestných motocyklov. A to rozhodne vo veľkom štýle!

MotoGP:
Fantastický súboj dvojice Marc Marquez – Valentino Rossi sa nedá opísať slovami, vo vzájomnom súboji sa stretli obrovské osobnosti histórie majstrovstiev sveta a hoci bol v posledných metroch úspešnejší mladší obhajca titulu, Rossi potvrdil, že ešte určite nepatrí do starého železa. Jeho tímový kolega Jorge Lorenzo toľko šťastia nemal a spadol z prvého miesta hneď v úvode pretekov. Tretie miesto obsadil Daniel Pedrosa, tri body do hodnotenia získal aj český pretekár Karel Abraham.
Foto

Moto2:
Hoci väčšinu pretekov odtiahol na prvom mieste Japonec Nakagami, v závere sa cez neho dostal Španiel Esteve Rabat a v napínavom finiši dokázal dotierajúceho Japonca udržať za svojim chrbtom. Tretí skončil Rabatov tímový kolega Mika Kallio z Fínska, na výbornom piatom mieste skončil vlaňajší šampión triedy Moto3 Španiel Maverick Vinales.

Foto

Moto3:
S veľkým napätím bol v našich končinách očakávaný štart dvoch českých pretekárov Jakuba Kornfeila a Karla Haniku. Kornfeil v kvalifikácii vybojoval výborné štvrté miesto a po výbornom výkone skončil v cieli šiesty, pričom na víťaza stratil len pol sekundy za víťazom, ktorým bol Austrálčan Jack Miller na motocykli KTM. Toho na pódiu doplnili Alex Marquez a Efren Vazquez na Hondách. Vo svojej premiére vo Veľkých cenách sa darilo aj Hanikovi, ktorý dokázal hneď na prvý raz vybojovať dva body za 14. miesto.
Foto

Aj napriek nedávnemu zraneniu si Marc Marquez z Kataru odváža plný počet bodov (Foto: Honda)

Advertisement

2 komentáre

2 Comments

  1. Risso46

    24. marca 2014 at 9:08

    Japonec Nakagami bol po pretekoch triedy Moto2 diskvalifikovaný za použitie vzduchového filtra, ktorý nespĺňal predpisy. Poradie sa teda posúva a tím Marc VDS tak vlastne dosiahol double.

  2. devill63

    24. marca 2014 at 10:03

    Pre jazdca v prípade Nakagamiho veľmi nepríjemné….odjazdil celé preteky a nič.

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri