Connect with us

Spravodajstvo

Skončila ďalšia sezóna Fun Cupov

Publikovaný

on

Motocyklová agentúra Slovakia Racing je známa medzi motorkármi od profesionálov až po začiatočníkov okruhového jazdenia. Okrem organizovania mimoriadne prestížnych medzinárodných podujatí Alpe Adria Championship a International Motorcycle Race Cup, už štyri roky pripravuje aj seriál Fun Cup, ktorý je určený predovšetkým pre amatérskych jazdcov a začiatočníkov, ale navštevujú ho aj profi pretekári, ktorí sú vždy zadelení v rýchlych skupinách. 6. a 7. októbra 2014 prebehlo posledné tohtoročné podujatie.

Fun Cup je z roka na rok zaujímavejší a lákavejší, tento rok sa uskutočnilo osem podujatí, pričom sedem z nich bolo dvojdňových, okrem toho si motorkári v rámci Fun Cupu mohli po prvý raz zajazdiť aj na medzi mnohými jazdcami obľúbenom maďarskom Pannonia ringu. S veľkým záujmom sa na podujatiach stretla aj motocyklová akadémia, kde ako inštruktori pôsobili špičkoví pretekári, Jakub Smrž a Jaroslav Černý.

Skúsenosti agentúry Slovakia Racing z organizovania veľkých medzinárodných podujatí sa prejavili práve tiež na Fun Cupe a aj amatérski jazdci si tak mohli naplno užiť atmosféru, ktorá sa dá zažiť na vlastnej koži zväčša len na veľkých pretekoch. To sa netýkalo len bonusov v paddocku, ako cateringu, servisu či všadeprítomných krásnych hostesiek, ale aj v ohodnocovaní tých úspešných, kedy boli najrýchlejší po každom podujatí oceňovaní prví desiati v každej skupine vouchermi na zľavnené štartovné pre ďalšie podujatia, pričom skrátka neprišli ani ostatní jazdci. Z tých, ktorí sa zúčastnili minimálne siedmich dní Fun Cupu, boli totiž na poslednom podujatí  vyžrebovaní dvadsiati držitelia celkom nových tabletov Prestigio od spoločnosti ASBIS SK a na ďalšieho vyžrebovaného potom čakal zájazd do Thajska. Nielen organizátorov potešil aj záujem o jazdenie zo strany nežného pohlavia.

„Boli sme s kamarátom veľmi prekvapení, ako u vás všetko funguje,“ oceňuje prácu organizátorov motorkár z Českej republiky. „Zažili sme priateľský prístup, skvelé zázemie, ochotu od dievčat v registrácii, užili sme si catering, jazdu s inštruktormi, výborný servis, skrátka všetko. V budúcom roku k vám určite opäť prídeme prevetrať svoje mašiny.“

A zatiaľ čo sa motorkári chystajú zazimovať svojich dvojkolesových miláčikov a spomínať na uplynulú sezónu, organizátori zo Slovakia Racingu pre nich už teraz pripravujú novinky pre rok 2015, kedy by radi potvrdili svoje kvality aj tým, že prinesú opäť niečo nové.

„Predovšetkým chcem poďakovať všetkým zúčastneným jazdcom za krásnu sezónu, ktorú máme za sebou,“ vraví riaditeľ usporiadateľskej agentúry Slovakia Racing, Peter Šurina. „Ďakujem im za to, že do nás vložili svoju dôveru. Sú to totiž práve jazdci, ktorí robia podujatia kvalitnými, my sa im len k tomu snažíme vytvoriť čo najlepšie zázemie. Tento rok sme zorganizovali osem Fun Cupov, pričom sme okrem Slovakia Ringu raz boli, i keď neplánovane, aj na Pannonii. Podobne sa budeme snažiť vytvoriť aj budúcoročný kalendár, kedy by sme opäť minimálne raz chceli ísť aj do zahraničia.
Novinkou boli dvojdňové podujatia a sme radi, že sa stretli so záujmom jazdcov, rovnako ako akadémia so skvelými inštruktormi. Keď som si na poslednom podujatí všimol radosť a na tvárach jazdcov a vypočul si od nich aj slová ocenenia, mal som veľmi dobrý pocit, pretože to je tá najlepšia motivácia robiť túto prácu a snažiť sa neustále sa zlepšovať, prichádzať s niečím novým. Už teraz pripravujeme sezónu 2015 a tešíme sa na stretnutie s pretekármi na prvom jarnom Fun Cupe.“


Tlačová správa Slovakia Racing

Foto: Vladimír Adamčík


Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri