Connect with us

Spravodajstvo

Skvelý výkon mladého Slováka v IDM

Publikovaný

on

14-ročný pretekár Jakub Jantulík z Kysuckého Nového Mesta sa dnes zapísal veľkým písmom do histórie nášho cestného motocyklového športu, keď v mimoriadne prestížnom seriáli IDM (Medzinárodné majstrovstvá Nemecka) skončil v úvodných pretekoch na Lausitzringu na druhom mieste!

Šampionát IDM je popri majstrovstvách Španielska a Talianska najprestížnejším európskym šampionátom. Aj odtiaľto totiž smerujú kroky pretekárov do Majstrovstiev sveta. IDM sa zúčastňujú jazdci nielen z Európy, ale aj zo zámoria, ktorí tu vidia možnosť dostať sa ďalej. V Jantulíkovej triede jazdia pretekári z ďalších 7 krajín! Tento šampionát už dávno prekročil úroveň seriálu Majstrovstiev Európy, ktorý v posledných rokoch celkom stratili lesk.

Dnešné druhé miesto nášho Jantulíka je rozhodne najväčším prekvapením v cestnom športe na Slovensku v posledných rokoch a práve Jakub je momentálne naším najvážnejším kandidátom pre postup do najvyšších šampionátov. Nielen svojím vekom, ale predovšetkým talentom.
Už vo včerajšej kvalifikácii, kde sa predstavilo 50 pretekárov, prekvapil tretím miestom a dnes v pretekoch porazil už aj v kvalifikácii druhého Holanďana van der Marka a do cieľa prišiel so sekundovou stratou na víťazného obhajcu titulu Nemca Marcela Schröttera.
?Mojou túžbou bolo skončiť v prvej desiatke, preto som šťastný, že to takto vyšlo,? neskrýval nadšenie v cieli Jakub. ?Po štarte som sa držal na treťom mieste, potom mal van der Mark problém pri brzdení za cieľovkou, roztriaslo ho to, tak som sa tam dostal a ďalej som už šiel na istotu. A pri tom som zajazdil aj svoj osobák.?

Jakubove počínanie budeme sledovať aj o tri týždne na okruhu Oschersleben.

Jakub Jantulík, 14-ročný talentovaný pretekár z Kysuckého Nového Mesta

Advertisement

4 komentáre

1 komentár

 1. milan3232

  26. apríla 2009 at 19:19

  V aktualnom Motomagazine je s nim celkom zaujimavy rozhovor.
  Drzim mu palce, super vykon.

 2. RoboNM

  26. apríla 2009 at 19:37

  Takýchto treba podporovať 🙂 a nie darmožráčsky hokejový tím 😕

 3. kankoXF

  26. apríla 2009 at 20:19

  RoboNM klud! 🤣 Nechaj ich chalanov obchodnikov, co nahanaju zo srandy puk niekde vo Svicaroch, ci kde to je! 😁 😁

 4. Matooo

  26. apríla 2009 at 20:50

  Hraju tak ako im nezaplatili, ved je to dobrovolna akcia 😁 😁 mozno este hentoto vystrelí 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri