Connect with us

Spravodajstvo

Slovensko hostí účastníkov 7.ročníka motocyklovej " Charity tour 2009"

Publikovaný

on

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF č.21/2009

V dňoch 20. – 21. mája 2009 bude Slovensko jednou zo zastávok účastníkov tohtoročnej motocyklovej "Charity tour " , ktorý si za cieľ jednodňovej prestávky zvolili Vysoké Tatry – Grand hotel Praha v Tatranskej Lomnici.

Organizátorom tohto charitatívneho motocyklového podujatia je už po siedmy krát združenie Eurobiker. ?Eurobiker? je združenie motorkárov, ktoré organizuje výpravy motocyklistov k ľuďom, ktorí sú znevýhodnení po sociálnej stránke alebo sú poznačení vojnou a pod. Cieľom týchto akcií je pomáhať. Účastníci týchto výprav pochádzajú zo všetkých vrstiev spoločnosti ? z politiky, obchodu, médií atď. Okrem záľuby k motorkám sa tieto akcie organizujú z politických a hlavne charitatívnych dôvodov.
Pre každú cestu Eurobiker Tour sa organizuje finančná zbierka, z ktorej sa nakupujú materiálne, zdravotnícke pomôcky pre nemocnice a sociálne zariadenia v cieľovom regióne, resp. prípravný výbor sa snaží prostredníctvom kontaktu s výrobcami a dílermi rôznych zariadení získať materiálne dary. Tieto potom dodávajú a darujú inštitúciám a miestam, kde sú potrebné. Vďaka týmto motocyklovým akciám členovia združenia Eurobiker zdolávajú hranice a spájajú jednotlivé kultúry. Oddanosť k iným krajinám, kultúram a ľuďom vychádza hlavne zo záľuby a spôsobu života motocyklových jazdcov.

V tomto roku sa koná už siedmy ročník Charity tour:
V roku 2003 sa pod patronátom manželky kancelára, Doris Schröderovej, uskutočnila prvá európska priateľská cesta do St. Petersburgu. Peniaze a lieky v hodnote približne 30 000 EUR sa odovzdali detskej organizácii Pawlowsk.V roku 2004 sa uskutočnila druhá cesta do Gorazde v Bosne a odovzdal sa vlak plný zdravotníckych pomôcok v hodnote 11 000 EUR a prístrojov v hodnote 180 000 EUR. V termíne 21.- 29. mája 2005 sa organizovala tretia Charity Tour v prospech sociálnej pomoci Rumunsku. Táto cesta bola podporovaná vysokopostavenými politikmi Európy. V roku 2006 sa uskutočnila štvrtá cesta. Euro Tour, ktorá viedla na Ukrajinu do Černobyľu. Rok 2007 znamenal cestu do Albánska a minulý rok do Bulharska.

Pred troma rokmi nemecký minister vnútra začlenil federáciu Eurobiker do medzinárodného registra dôveryhodných charitatívnych organizácií. Cestovateľské projekty sú podstatou účasti aktívnych členov akcie ?Eurobiker?, ale ich cieľ sa nedá dosiahnuť bez účasti a podpory rôznych ďalších ľudí, spoločností, a hlavne politikov.

V roku 2009 sa 7. cesta Eurotour, uskutočňuje od 15. mája do 22. mája 2009 a vedie opäť do Rumunska – Satu Mare. Záštitu nad tohtoročným ročníkom "charity tour" prevzali ministri zahraničným vecí Luxemburgu a Nemecka Jean Asselborn a Frank W. Steinmeier. Neoficiálny štart bol v Luxembursku už 15. mája. Oficiálny začiatok sa uskutočnil na severe Talianska 17. mája 2009. Trasa tohtoročnej charity tour vedie z Talianska cez Slovinsko, Maďarsko, Rumunsko a späť cez Slovensko a ČR, kde cesta končí v Prahe. Celkovo mototuristi prejdú 2 555 km.
Tohtoročné podujatie "charity tour" sa uskutočňuje po zemi i vo vzduchu. Súčasne s motocyklistami sa uskutoční i letecká "charity tour", ktorú organizuje Únia luxemburských pilotov AOPA Luxemburg. Jej členovia letia na trase Luxemburg ? Maribor ? Kecskemet-Satu Mare ? Poprad – Praha. Po prvý krát sa s motocyklistami, ktorí absolvujú ?pozemnú? časť charity tour stretnú v Maribore. Uvedená "letka" šestnástich pilotov bude taktiež účastníkmi pobytu vo Vysokých Tatrách, pričom do Popradu priletia v utorok 20.5.2009 o 11,00 hod.
70 členov motocyklovej časti výpravy prekročia Maďarsko-Slovenské hranice v obci Kraľ neďaleko Tornaly v utorok 20. 5. 2009 okolo 13,00 hod. a budú pokračovať po Slovensku do Vysokých Tatier za doprovodu mototuristov Slovenskej motocyklovej federácie.

V Grand hoteli Praha je na 20. 5. 2009 pre účastníkov pripravený tzv. "slovenský večer" v rámci ktorého chceme predstaviť Slovensko ako veľmi atraktívnu a zaujímavú MALÚ VEĽKÚ KRAJINU v centre Európy s jej perlou Vysokými Tatrami.

Mgr.Tatiana Kašlíková, v. r.
generálna sekretárka SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri