Connect with us

Podujatia

Spišské Vlachy boli druhou zastávkou EAST Cupu 2019

Publikovaný

on


Spišské Vlachy 19. 5. 2019: Druhé kolo seriálu EAST CUP 2019 – Regionálny pohár Východ, sa konalo na tradičnej trati v mestečku Spišské Vlachy. Počasie prialo, a tak si diváci aj pretekári užili príjemný motokrosový deň. „Kráľovskú“ MX OPEN dobil Silvester Mondok, Sebastian Tököly sa víťazne predviedol v MX2, Juniorom na 125kách tempo diktoval Marek Ladický a Juniorom MX2, tak ako aj v Hrani, tak aj teraz, Timotej Cmarík.


„Holeshot kings“ – najrýchlejší na štarte

MX2 Hobby                                            Maxim Kachur (1. jazda)           Juraj Baláž (2. jazda)  

MX4, MX4+, Twinshocks                     Peter Pipich (1. jazda)             Radoslav Kedžuch (2. jazda)

MX65                                                  Samuel Kurňava (1. jazda)        Samuel Chovaník (2. jazda)  

MX85 + MX LADY                                   Nina Bullová (1. + 2. jazda)

MX OPEN, MX2, MX2 Junior, Junior 125    Matúš Lavo (1. jazda)       Jaroslav Antalič (2. jazda)   


 Jazdy najmenších MX65

Samostatnú rozjazdu mali vo Vlachoch najmenší 65kári, kde si holeshoty rozdelili dvaja Samuelovia, avšak v obidvoch jazdách zvíťazil Samuel Chovaník z Haviar teamu, Samuel Kurňava bral druhé miesto a Ukrajinec Valentyn Kudriavcev tretie.


MX85 + MX LADY  Desiatka jazdcov na strojoch s kubatúrou 85cm3 a pätica dievčat sa postavili na spoločný štart. Najrýchlejšia po páde štartovacej rampy bola Nina Bullová z Motocross clubu Skýcov, mužskej konkurencii v rozjazdách však podľahla, ale vždy sa udržala v prvej štvorke a v druhej jazde dokonca v prvej trojke absolútneho poradia. V kategórii MX Lady samozrejme vyhrala, druhá bola Anna Piarová a tretia Laura Smoľarová z teamu Motoprox. V MX85kách sa poradie dynamicky menilo, možno aj vďaka národnostnej rozmanitosti jazdcov zo Slovenska, Maďarska aj Poľska. Vyhral Poliak Matyasik Maks z MKS Gorce, druhý bol Denis Spodniak a tretí Tomáš Kytka.


Veteráni spoločne s historikmi

Pretekári na Twinshokoch boli na EAST Cupe odmenení všetci, keď si stupienok víťazov rozdelili takt na prvom mieste Peter Unzeitig, na druhom Tibor Madarász a na treťom Kristián Madarasz, obidvaja z teamu BKMK Batorove Kosihy. Kategórii MX4 kraľoval Zoltán Vörös.Aj napriek tomu, že holeshoty prepustil svojim súperom, dokázal ich neskôr v oboch rozjazdách predbehnúť a vziať si tak plných 50 bodov za dve prvé miesta. Druhý bol Radoslav Kedžuch a tretí Gábor Nagy z Maďarska. Páni po 50tke v kategórii MX4+ mali tiež medzinárodný stupienok víťazov. Vyhral Slovák Peter Pipich a nadviazal aj na šnúru svojich skvelých štartov, druhé miesto tiež zostalo „doma“ vďaka Květoslavovi Lackovi a tretie išlo na Ukrajinu v rukách Vladymyra Zavadetskeho.  


MX1 Hobby 

obbíci na silnejších strojoch v MX1 mali v Spišských Vlachoch samostatné rozjazdy a jednoznačného víťaza: Ivana Šipoša. Druhé miesto si zastal Milan Tekeľ a tretie Richard Géze.  


MX2 Hobby

Až 29 pretekárov sa registrovalo v kategórii MX2 hobby. Timotej Cmarík sa podobne, ako na prvom kole EAST cupu v Hrani, tešil z plného počtu bodov za dve prvenstvá. Tomáš Ballo vďaka podarenej druhej jazde obsadil druhé miesto a dostal aj prémiu za holeshot a k tomu, tretie miesto si odniesol Ukrajinec Maxum Kachur .


Juniori do 21 rokov spoločne s profíkmi z MX OPEN a MX2

Až štyri kategórie súčasne sa delili o štartovaciu rampu v dvoch finálových jazdách. Začnime tými najmladšími na najslabších strojoch, kategóriou MX Junior 125. Jednoznačným víťazom v nej sa stal Marek Ladický OŠK AMK Veľký Klíž. V Kategórii MX2 Junior bola situácii tiež jednoznačná a to v prospech Timoteja Cmaríka. Sebastian Tököly v Spišských Vlachoch presedlal motocykel a bodoval v kategórii MX2 úplne naplno. Za ním na druhom mieste skončil Radoslav Matula z MX Slávia Martin a na treťom Tomáš „Barny“ Barnošák z Motorado team. Už sa zdalo, že „kráľovskú“ MX OPEN bude mať v hrsti Jaroslav Antalič, ktorý vyhral prvú rozjazdu a do druhej nastúpil vo veľkom štýle s holeshotom.Avšak na konci dňa sa musel zmieriť až s predposledným siedmim miestom. „Mal som technické problémy.“ Vysvetľuje Jaroslav Antalič a pokračuje: „ Zasekol sa mi kameň pod rýchlostnou pákou a ostala mi tam dvojka.Bál som sa, čo je s tým, tak som odstúpil.Doma sme umyli motorku a našli sme problém.“

Stupienok víťazov tak prenechal Silvestrovi Mondokovi z Monty MX teamu na prvom, Petrovi Unzeitigovi na druhom a Matúšovi Lavovi z VM Racing MX teamu na treťom mieste.


Ďalšie podujatie:

Motokrosový víkend v Mníšku nad Hnilcom 1.-2.j úna 2019

V Mníšku nad Hnilcom sa v prvý júnový víkend odohrá motokrosová „dvojdňovka“. Symbolicky na Deň detí, v sobotu 1. 6. 2019, budú pretekať detské kategórie v rámci Majstrovstiev Slovenska v motokrose MX50, MX65, MX85 a MX Lady. Nedeľa 2.6, bude dejiskom tretieho kola seriálu EAST Cup 2019 – regionálny pohár Východ, zároveň budú jazdci bodovať do Slovenského pohára v motokrose a medzinárodnú konkurenciu priláka zaradenie podujatia do MACEC Cupu. Nenechajte si to ujsť!

Viac info o EAST CUP-e 2019 na Facebooku: : https://www.facebook.com/eastcupslovakia/

Zvláštne ustanovenia k obidvom súťažným dňom v Mníšku nad Hnilcom: http://www.smf.sk/motocross-zvlastne-ustanovenia/  


Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto:  Marián Štefančin (promotér EAST Track)

Spišské Vlachy boli druhou zastávkou EAST Cupu 2019

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri