Connect with us

Podujatia

Športové podujatia tento víkend

Publikovaný

on

1. Žarnovický plochodrážny víkend už o pár dní

Len dva týždne po pretekoch Jadranských dvojíc organizuje Speedway Club Žarnovica ďalšie preteky a hneď dve podujatia. V sobotu a nedeľu 6. a 7. augusta nimi budú Prebor ČR jednotlivcov a česká 1.liga, ktorej súčasťou je aj SC Žarnovica. Obidva preteky sa začínajú o 15.00 hodine a ponúknu množstvo jázd s účasťou domácich odchovancov a zahraničnej konkurencie.

V sobotu by sa mali predstaviť všetci domáci odchovanci – Patrik Búri, Adam Čarada, Michal Tomka, Ján Mihálik, Jakub Valkovič a David Pacalaj v Prebore ČR jednotlivcov, kde im bude konkurenciou početná enkláva jazdcov z Českej republiky, ktorých doplnia pretekári z Holandska, Nemecka, Maďarska a Ukrajiny. Jazdiť sa bude pravdepodobne v jazdách v päticiach, nakoľko žarnovický ovál toto umožňuje vďaka svojej šírke a pravidelne láka väčšie množstvo pretekárov, než tomu je na iných štadiónoch.

Na druhý deň pokračuje plochodrážny víkend pretekmi českej 1.ligy. Táto súťaž družstiev mala začať úvodným kolom ešte na jar v Prahe. Proti sa však postavil dážď a rozmočená dráha a preteky boli preložené až na jeseň. Vďaka tomu začína nižšia ligová súťaž našich západných susedov až v lete pretekmi u nás. Proti sebe nastúpia tímy z Prahy, Pardubíc, Slaného a domácej Žarnovice, ktorú by mali reprezentovať domáci odchovanci. Súpisky tímov sa uzatvárajú až 24 hodín pred pretekmi, no fanúšikovia sa môžu tešiť určite na vyrovnanú konkurenciu, v ktorej sa budú snažiť presadiť naši jazdci. Tí budú potrebovať povzbudiť tak v sobotu ako aj nedeľu.  

 

2. Piate podujatie V+S Welding Cupu bude 6.8.2016 v Hniezdnom

Začiatkom augusta (6. 8. 2016) vás opäť pozývame na stretnutie, tento krát k Starej Ľubovni do obce Hniezdne, mieste známom produkciou slovenskej whisky. Tam sa netradične v sobotu zbehnú jazdci bodujúci v Regionálnom pohári Východ – V+S Welding Cup a ich fanúšikovia. Teší sa na vás promoterský tím ESX production team (Europe Starts Supercross Tournament production).

 Bližšie informácie http://www.smf.sk/motocross-zvlastne-ustanovenia    

 

Tlačová správa SMF

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri