Connect with us

Podujatia

Športové pozvánky na víkend

Publikovaný

on

MM SR v motokrose – SLOVAKIA MX CUP 2013, Beckov

V sobotu 5. 10. 2013 sa na trati v Beckove uskutoční záverečné podujatie tohtoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev SR v motokrose SLOVAKIA MX CUP 2013.

V Beckove sa stretnú jazdci tried MX85, MX junior, MX2, MX3 open, MX4. V rámci podujatia sa predstavia vo voľnom preteku i jazdci tried MX2 hobby a MX3 hobby.

Program podujatia začína v sobotu o 8:00 hod., kedy budú voľné tréningy, po ktorých nasledujú merané tréningy. Štart prvej finálovej jazdy je na programe o 12:15 hod.Medzinárodné preteky – plochá dráha jednotlivcov, Žarnovica

V sobotu 5. októbra bude ukončená 60. plochodrážna sezóna v Žarnovici medzinárodnými pretekmi Prebor Českej republiky jednotlivcov, ktoré organizuje Speedway Club Žarnovica. Pretekom nebude chýbať ani zábavný charakter ako tomu bolo počas minulých sezón.

Medzinárodné preteky privedú na štart okrem šiestich pretekárov so slovenskou licenciou, medzi ktorými sú až traja začiatočníci zo Speedway Clubu Žarnovica, aj jedného víťaza Zlatej prilby SNP, majstra Českej republiky z minulého roka, či dievča – plochodrážničku.

Slovensko budú reprezentovať už avizovaní pretekári: Fritz Wallner, Anton Wannasek, Patrik Búri, Adam Čarada a Dominik Slezák.
Českú republiku budú v Žarnovici zastupovať: Filip Šitera (víťaz Zlatej prilby SNP 2007), Václav Milík (majster ČR 2012), Martin Gavenda, Michaela Krupičková, Michal Klein, Josef Novák a Patrik Mikel.
Slovinské farby budú reprezentovať: Samo Kukovica, Matic Ivačič a Žiga Kovačič.
Za Poľsko sa predstavia: Krzysztof Nowacki a Mateusz Szóstek.
Pod rakúsku vlajku sa postaví Daniel Gappmaier.

Ako vyplýva z názvu, tentoraz oproti minulým rokom pôjde o preteky jednotlivcov. Nakoľko tieto preteky si vyžadujú väčšie náklady než tomu bolo v minulosti, zmenou je aj skutočnosť, že sa bude vyberať vstupné v hodnote 3 Eurá dospelí, 1 Euro študenti do 18 rokov a dôchodcovia. Zadarmo budú mať vstup deti do 10 rokov, držitelia preukazov ZŤP a bývalí pretekári. Po pretekoch nebudú chýbať ani tradičné zábavné jazdy, či vozenie fanúšikov na motorkách.

Speedway Club Žarnovica týmto pozýva všetkých fanúšikov na zábavné, ale aj športové ukončenie plochodrážnej sezóny 2013.

TLAČOVÁ SPRÁVA SMF Janka

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri