Connect with us

Spravodajstvo

SportSmart2 v novej veľkosti pre Ducati Streetfighter a Panigale

Publikovaný

on

Pneumatika Dunlop prináša SportSmart2 v novej veľkosti pre Ducati Streetfighter a Panigale

Bratislava 15. mája 2014


Spoločnosť Dunlop vyrába v súčasnosti najnovšiu technologicky vyspelú pneumatiku SportSmart2, vo veľkostiach pre Ducati Streetfighter 848 a 899 Panigale.

Pneumatika SportSmart2 je, vďaka lepšej manipulácii vychádzajúcej z nového tvaru a konštrukcie prednej pneumatiky, ktoré umožňujú rýchlejšie otáčanie, presné zachovanie dráhy a stabilitu pri brzdení v zákrutách, určená na optimalizovanie zážitku z jazdy. Opačný stredový vzor prednej pneumatiky lepšie odvodňuje, a tým zlepšuje aj vlastnosti na mokrej vozovke, zatiaľ čo z technológií JLB a JLT, menšieho počtu komponentov, nového tvaru pneumatiky a ľahších pneumatík vychádza vyšší komfort . Pneumatiku uviedli na trh na konci roku 2013.

Technológia v pozadí SportSmart2

* Oceľový bezšvový pás (JLB) prednej pneumatiky zvyšuje ovládateľnosť, stabilitu a schopnosť dosiahnuť vysokú rýchlosť (až do 300 km/h).
* Technológia Multi-Tread (MT) zvyšuje životnosť použitím na mieru vyrobenej tvrdšej zmesi v stredovej časti, zatiaľ čo 100-percentná zmes siliky sa používa na boku s cieľom zvýšiť priľnavosť v zákrutách na suchej aj na mokrej vozovke.
* Technológia navinutia pásu (JLT) umožňuje presné nanesenie viacerých zmesí na pneumatiku a zvyšuje jej životnosť, odolnosť voči opotrebeniu, priľnavosť od stredu behúňa k okraju a stabilitu pneumatiky pri vysokej rýchlosti.

Ducati Streetfighter 848 je určený pre zanietených nadšencov super naháčov. Vzrušenie z jazdy vychádza z jeho zdvihového objemu 849 cm3 s 11-stupňovým L-twin motorom Testastretta s výkonom 132 koní. Motor a geometria superbiku 848EVO ponúka ovládanie, presnosť a radosť z jazdy. Vysoký výkon tohto stroja robí zo SportSmart2 ideálnu pneumatiku na tento motocykel.

Výborne sa k sebe hodí aj SportSmart2 a nový model Ducati 899 Panigale. Tento najmladší člen medzi superbikami, dostupný od októbra 2013, je moderný inovatívny športový motocykel využívajúci priekopnícku technológiu. Ponúka nové úrovne ľahkej a rýchlej manipulácie. Ako svižný stroj so zdvihovým objemom 898 cm3 a s výkonom 148 koní je doma na ceste aj na pretekárskej dráhe.

Šaron Antonaros, riaditeľ Dunlop Motorcycle EMEA:

„Motocyklové odvetvie je veľmi dynamické a umožňuje jazdcom na ceste aj na pretekárskej dráhe využívať mnohé inovatívne motocykle. Modely 899 Panigale a Streetfighter 848 sú dva zo strojov, ktoré v súčasnosti využívajú kvality pneumatík SportSmart2.. Sme veľmi radi, že týmto dvom modelom môžeme ponúknuť našu najnovšiu pneumatiku. Myslím si, že jej výkonnosť sa dokonale hodí pre tieto motocykle a verím, že jazdci budú mať ešte väčšiu radosť z jazdy.“


Pneumatika SportSmart2 je teraz dostupná pre modely Ducati Streetfighter 848 a Ducati 899 Panigale v nasledujúcich veľkostiach: 120/70 ZR 17 / 180/60 ZR 17

Viac informácií o značke Dunlop nájdete na stránke www.dunlopmotorcycle.eu
Viac informácií o závodoch nájdete na stránke http://motorsport.dunlop.eu/

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri