Connect with us

Spravodajstvo

ŠTEFAN SVITKO IDE NA SVOJ JUBILEJNÝ DESIATY DAKAR

Publikovaný

on

TS: SLOVNAFT, foto Motomedia ag. V. Brniak

6. januára začína v peruánskej Lime 41. ročník Rely Dakar
motocykel a sprievodné vozidlá výpravy vyplávajú do Južnej Ameriky už 23. novembra, SLOVNAFT Rally Team odlieta do Peru koncom decembra 2018.

BRATISLAVA, 22. novembra 2018 

Najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec
 trojnásobný majster Európy a čerstvý 20-násobný majster SR v enduro a cross country Štefan Svitko sa vo farbách Slovnaft Rally Teamu opäť postaví na štart prestížnej Rely Dakar.
Bude to jeho jubilejný desiaty štart na najťažších motoristických pretekoch sveta. Nadchádzajúci 41. ročník Dakaru sa začína 6. januára v Lime, v hlavnom meste Peru, kde bude 17. januára 2019 aj cieľ pretekov. Tento ročník bude unikátny aj tým, že sa celá rely odjazdí iba na území Peru. Dĺžka trasy je približne 5000 kilometrov, z čoho sú až 70% pieskové cesty.

Štefan Svitko sa aj na týchto pretekoch bude snažiť dosiahnuť najlepší výsledok. Po minuloročnom páde je už zdravotne v poriadku a momentálne ho naplno zamestnáva príprava: „Plánujem koniec roka ešte maximálne využiť na prípravu. Do Južnej Ameriky by som chcel odlietať s pocitom, že som po fyzickej a psychickej stránke pripravený. Pieskové duny, ktoré nás v Peru čakajú, som trénoval v Maroku, kde som bol prakticky celý október. Viem do čoho idem, napriek tomu drsné podmienky vždy môžu niečím novým prekvapiť. Preto je Dakar vždy tou najväčšou výzvou.“

Štefan v auguste obhájil svoje minuloročné víťazstvo v Serres Rally 2018, kde zvíťazil vo všetkých siedmych súťažných dňoch tohto gréckeho dobrodružstva. Horúci peruánsky Dakar preverí nielen Števovu kondičku a jeho jazdecké majstrovstvo, ale aj motocykel, ktorého bezchybný chod zabezpečia mazivá MOL Dynamic, vrátane motorových olejov, určených aj do extrémnych prevádzkových podmienok.

Svitko bude štartovať s číslom 11 na najnovšej KTM 450 Rally Replica s továrenskou podporou od výrobcu motocykla priamo na Dakare. V rámci SLOVNAFT Rally Teamu bude Števovi na Dakare sekundovať osvedčená dvojica – mechanik Zlatko Novosád a Martin Kubačka, zodpovedný za logistiku a prenos informácií z aktuálneho diania domov na Slovensko. Ďalšími, minuloročným Dakarom preverenými členmi tímu budú Dominik Žažo a Dominik Guláš.

Foto

Od svojej premiéry na Dakare v roku 2010 vo všetkých ročníkoch štartoval Štefan Svitko s podporou Slovnaftu. Hneď na prvom Dakare v kategórii motocyklov obsadil trináste miesto a stal sa najúspešnejším nováčikom. Nasledujúci rok pre poruchu na motorke nedokončil ôsmu etapu a musel odstúpiť. O dva roky neskôr mal nepríjemný pád a zo súťaže odstúpil len tri etapy pred koncom. V roku 2013 skončil deviaty, ale v rokoch 2012 a 2015 obsadil celkovo piate priečky. V roku 2016 triumfoval na 2. mieste. Minulý rok po škaredom páde v 10. etape a pre zranenie ramena predčasne Dakar ukončil.

Priaznivci slovenského reprezentanta môžu počas celých pretekov sledovať aktuálne dianie, vrátane zaujímavých informácií zo zákulisia na jeho fanúšikovskej stránke: www.facebook.com/StefanSvitkoFanklub.

 Skrátené video z tl. konferenie tu:

https://www.facebook.com/Motocykel.sk.Motomagazin/videos/281088052538029/

Štefan Svitko – druhý z ľavej strany.

Svitko ide na Dakar s novou motorkou

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri