Connect with us

Spravodajstvo

Števo Svitko zatiaľ s najlepším výsledkom

Publikovaný

on

Včerajšia 8. etapa dakarskej rally potvrdila, že môže byť jednou z rozhodujúcich na tomto ročníku a výrazne zamiešala poradím. Asi najviac doplatil na včerajšie katastrofálne podmienky dovtedy vedúci jazdec priebežného poradia, Španiel Borreda a vlastne aj celý továrenský tím Hondy, ktorý z top desiatky priebežného poradia stratil až dvoch jazdcov a šancu na celkové víťazstvo má už len Portugalčan Goncalves, ktorý včera rovnako prežíval ťažké chvíle, no dokázal dôjsť do cieľa na 15. mieste a na vedúceho Comu stratil len pár minút, a stále tak živí šancu na celkové víťazstvo.

Naopak výborne sa s včerajšími podmienkami vysporiadal Števo Svitko, ktorý do cieľa skrátenej etapy došiel na výbornom 3. mieste, no ešte na predposlednom waypointe viedol a bol veľmi blízko svojmu prvému etapovému triumfu. Čo je však dôležité Števo sa opäť posunul aj v priebežnom poradí a momentálne mu patrí 5. priečka priebežného poradia, keď na vedúceho jazdca stráca len 26:30 min. Žiaľ problémy sa včera nevyhli ani Ivanovi Jakešovi, ktorého potrápila technika a strávil viac ako 30 min márnou snahou naštartovať motorku. Pomohol mu nakoniec český jazdec, David Pabiška, ktorý ho roztiahol a Ivan mohol pokračovať. Do cieľa nakoniec dorazil na 29. mieste s takmer 40-minútovou stratou na víťaza etapy. Napriek tomu si v priebežnom poradí polepšil a posunul na 10. miesto, no jeho strata na vedúceho jazdca narástla už na 1:47 hod.

Dnes na jazdcov čaká takmer 540 km, z ktorých až 450 km tvorí meraný úsek. Piesok púšte Atacama vystrieda kamenistý povrch plný nerovností, dier a úzkych ciest.  

Viac info a live výsledky nájdete na www.dakar.com

Števo Svitko zatiaľ podáva na Dakare fantastické výkony (foto: Štefan Svitko fanklub)

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri