Connect with us

Spravodajstvo

Superbikový sviatok v Brne

Publikovaný

on

Počas uplynulého víkendu zažili fanúšikovia motocyklových pretekov jeden z vrcholov sezóny na Masarykovom okruhu v Brne. Majstrovstvá sveta superbikov a k tomu niekoľko pridružených šampionátov, ponúkli fantastické divadlo plné doslova nezabudnuteľných zážitkov.

Kráľom víkendu sa stal víťaz nielen oboch jázd, ale aj sobotňajšieho Superpole, najväčší kandidát na titul Majstra sveta, Austrálčan Troy Bayliss, miláčik brnianskeho publika Talian Max Biaggi skončil na štvrtom a treťom mieste, keď ho v oboch jazdách tesne pred cieľom porazil krajan Michel Fabrizio.
Radosť si užili aj českí fanúšikovia, keď v sobotňajších pretekoch ME Superstockov 600 zvíťazil Patrik Vostárek. Pre tohto mladého pretekára to bolo dokonca tretie víťazstvo v rade a stal sa tak jedným z najvážnejších uchádzačov o titul európskeho šampióna.
V Pohári FIM triedy Superstock 1000 zvíťazil s istotou Francúz Maxime Berger, v Majstrovstvách sveta Superšportov po fantastickom výkone zvíťazil Brit Jonathan Rea.
Domáci pretekár Jakub Smrž zaskočil súperov a fanúšikov už v piatok, kedy zvíťazil v 1. kvalifikácii s fantastickým časom 1:59,1!!! V nedeľňajšej prvej jazde však žiaľ spadol, v druhej skončil jedenásty. Jeho brat Matěj bol v litrových stockoch ôsmy.

Brnianskym pretekom sa budeme podrobnejšie venovať v nasledujúcom čísle časopisu Motomagazín, tento priestor využijeme na priblíženie atmosféry nasledujúcimi fotografiami, ktorých sa do časopisu predsa len toľko nezmestí.

Suverén nielen podujatia v Brne, ale aj celého šampionátu Troy Bayliss (autor: Risso46)

Superbikový sviatok v Brne

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. dusan

    22. júla 2008 at 6:55

    Bol som,videl som,dostal som sa do boxov…parada 😎

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri