Spravodajstvo

Superbikový titul pre Spiesa

Publikovaný

on

Dramatický záver šampionátu, kedy mal pred poslednými dvomi jazdami 10-bodový náskok Japonec Haga, vyznel nakoniec v prospech Američana Spiesa, pričom výrazne mu k tomu pomohol Japoncov pád v prvej jazde. Haga totiž štartoval až z tretieho radu a psychicky bol na tom očividne horšie. Spies sa víťazstvom dostal na prvé miesto a pred poslednou jazdou mal 15-bodový náskok.

2.jazda:
Tentoraz bol nervóznejší Spies a z toho pramenili mnohé chyby, ktoré však dokázal zvládnuť a aj keď bol v cieli až piaty, Haga ho už nemohol ohroziť. Spies tak pre Yamahu získal prvý titul v 22-ročnej histórii šampionátu, Haga za ním zaostal o šesť bodov. V druhej jazde dnes zvíťazil Michel Fabrizio pred Hagom (obaja Xerox Ducati), Jakub Smrž skončil v konečnom hodnotení šampionátu na 10. mieste.

Supersport

Skvelú formu nielen svoju, ale aj značky Yamaha po tituloch Valentina Rossiho v MotoGP a Bena Spiesa v Superbikoch, potvrdil Brit Cal Crutchlow, ktorý si dnes štvrtým miestom zabezpečil titul majstra sveta. Írovi Eugene Lavertymu na Honde nepomohlo ani víťazstvo, ale titul vicemajstra je preňho takisto skvelý výsledok.

FIM Cup Superstock 1000

Tohtoročný suverén, Belgičan Xavier Simeon na Ducati, nenechal ani tentoraz nikoho na pochybách, že si celkové víťazstvo zaslúži.
Na štarte stála aj dvojica slovenských pretekárov, Tomáš Krajčí z tímu MS Racing po 24. mieste v kvalifikácii preteky pre pád nedokončil, Jaroslav Černý (Bily Racing Team) si po 27. mieste v kvalifikácii v pretekoch o tri miesta polepšil, musel sa však potýkať s technickými problémami svojho motocykla.

ME Superstock 600

Majstrom Európy sa stal Brit Gino Rea na Honde, ktorý dnes skončil tretí. V celkovom hodnotení skončil na druhom mieste so stratou jedného bodu dnešný víťaz Talian Bussolotti.

Američan Spies vybojoval prvý titul pre Yamahu v 22-ročnej histórii šampionátu (foto: Yamaha Racing)