Connect with us

Spravodajstvo

Suzuki Biplane a Crosscage

Publikovaný

on

Spoločnosť Suzuki má na Tokijskú Motor Show pripravené dva koncepty Biplane a Crosscage. Na rozdiel od konceptov Hondy [linka] a Yamahy [linka], ktoré boli celkom blízko ich doterajšej produkcii, Suzuki pripravila koncepty vo futuristickom štýle, ktoré vybočujú z doterajšej rady. Dúfajme, že na výstave sa objavia aj skutočné kusy, a nielen počítačové animácie.

Čo sa týka názvov, jedná sa o doslovné (anglické) preklady japonských názvov pochádzajúcich z tlačového oddelenia spoločnosti Suzuki.

Suzuki Biplane (obr. 1)

Podľa Suzuki by mal Biplane zaujať mnohých ľudí (a myslím že už zaujal, či pozitívne alebo negatívne). Už samotný image motocykla navodzuje pocit jazdenia na lietadle. Od neho sa pravdepodobne odvodzuje aj názov Bi-plane. Podľa odhadov by mal byť motocykel poháňaný štvorvalcovým Véčkom.

Suzuki Crosscage (obr. 2 a titulka)

V modely Crosscage by mali byť využité vlastnosti motora z palivových článkov.

Palivové články sú vlastne galvanické články, ktoré vyrábajú elektriku z energie uvoľňovanej pri chemickej reakcii kontinuálne privádzaného paliva a oxidačného činidla. Obvykle sa pod týmto pojmom myslí kyslíkovo-vodíkový palivový článok.

Podľa Suzuki, by mal celý ?akumulátor? mať nízku hmotnosť a malé rozmery a mal by byť vhodný aj do športovejších strojov.

Uvidíme ako v stánku Suzuki prekvapia.

Suzuki Crosscage – koncept

Suzuki Biplane a Crosscage

9 komentárov

9 Comments

 1. Lavergsx600

  15. októbra 2007 at 21:19

  Take motorky sa nebudu nikdy vyrabat.

 2. MartineR

  16. októbra 2007 at 5:29

  Lavergsx600 Tiez ktosi kedysi povedal, ze 64 kB operacnej pamate pocitacu musi stacit a pocitac nikdy nebude beznou sucastou domacnosti (nakolko v tej dobe zabral tak stredoskolsku telocvicnu) a ze automobily nikdy nepojdu rychlejsie nez 30 km/h.
  No vynimocne s tebou suhlasim, Suzovia si opat raz snupli viac, nez sami zvladnu … ani mne sa nepacia …

 3. racer8

  16. októbra 2007 at 7:01

  Xlapci tu nejde o to ci sa to bude vyrabat ale budu z toho cerpat inspiraciu pri vyvoji novyx moto aby ste stale nejazdili na old school bikes 😉

 4. MartineR

  16. októbra 2007 at 8:18

  racer8 ja mam svojho veterana rad. Papa klasicky benzin za 39, leje sa do neho klasicky olej za 300 a ma zvuk …. na nezaplatenie 😈

 5. Lavergsx600

  16. októbra 2007 at 9:40

  MartineR to je pravda, ale to je asi troska ine alebo nie?
  Tato motorka vyzera o niecom a osobne si myslim je to moj nazor ze taketo motorky sa nebudu seriovo vyrabat. Ved to ani nevyzera ako motorka ale ako nieco na dvoch kolesach, tak ako vyfuk z horneta noveho to sa nevola vyfuk ale „nieco cosi“ … A pozri na tie zadne brzdy na tej suzuki, to myslia vazne zadrbat tam take kotucaky? ved su priemerovo velke ako predne. to pojde do smyku raz dva, len sa dotknes zadnej brzdy

 6. MartineR

  16. októbra 2007 at 10:18

  Lavergsx600 nemyslim, ze to pojde hned tak do smyku. vsimni si ulozenie motora a tym aj taziska …

 7. zahri

  19. októbra 2007 at 8:16

  To je spatnyyy.. 😟

 8. kolaso

  19. októbra 2007 at 8:59

  Ten motor je ulozeny genialne, z vajec volske oka po par kilometroch

 9. sliver

  24. októbra 2007 at 20:45

  Doplnil som foto z Tokijskej vystavy 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri