Connect with us

Spravodajstvo

Svitkov úspech na Hungaroringu

Publikovaný

on

Skvelé výsledky dosiahol na maďarskom okruhu Hungaroring v seriáli UEM Alpe Adria Championship tím Gold Fren Team Erinac, v ktorom štartuje náš 17-ročný pretekár Tomáš Svitok. Brniansky jazdec tímu, Ondřej Ježek, zvíťazil v triede Superšport a náš Tomáš obsadil siedme miesto v triede Superstock 600, čo je jeho najlepší výsledok v triede do 600 ccm v tomto seriáli.

Na toto podujatie prichádzal Tomáš s veľkou motiváciou. V predchádzajúcich pretekoch v Rijeke a v Trenčíne dokázal, že tím našiel správne nastavenie pre nový motocykel Kawasaki, na ktorý náš pretekár presedlal v lete. Tomášovým cieľom pre podujatie na Hungaroringu bolo umiestniť sa v prvej desiatke v rámci hodnotenia alpsko-jadranského šampionátu. Po týchto úspešných pretekoch sa navyše prebojoval aj na 10. miesto celkového hodnotenia!

Tomáš Svitok:

S výsledkom som mimoriadne spokojný, veď je to moje najlepšie umiestnenie v tomto seriáli v triede Superstock 600! Počas tréningov a kvalifikácií sme riešili nastavenie podvozka a pre preteky som si vyjazdil jedenástu štartovú pozíciu. V nedeľu sa mi podaril štart, dokázal som predbehnúť celý jeden rad pretekárov a do prvej zákruty som vchádzal na piatom mieste. Zamotal som sa však do klbka súperov a klesol na ôsme miesto. Po chvíli sa mi podarilo dostať na siedme miesto a neskôr som predbehol aj siedmeho Pavla Oudu, vedúceho jazdca českého šampionátu tejto triedy. Až do konca pretekov som sa držal pred ním, no v poslednom kole mi vyskočila rýchlosť, a tak sa predo mňa Ouda dostal. Aj tak som však zo siedmeho miesta mimoriadne šťastný, veď okrem tohto výsledku sa mi podarilo zajazdiť aj kvalitný čas na jedno kolo v hodnote 1:57,5 min. Už teraz sa preto veľmi teším do Brna, kde sa počas nasledujúceho víkendu konajú posledné tohtoročné preteky alpsko-jadranského šampionátu.

Tomáš Svitok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri