Connect with us

Spravodajstvo

Svitok preteky v Brne nedokončil

Publikovaný

on

Záverečné preteky seriálu UEM Alpe Adria Championship absolvoval v nedeľu na automotodrome v Brne Tomáš Svitok, člen tímu Gold Fren Team Erinac. Tomáš nastupoval do tohto podujatia s odhodlaním dosiahnuť čo najlepší výsledok nielen v týchto pretekoch, ale aj v celkovom hodnotení tohto medzinárodného šampionátu.

Do Brna prichádzal náš pretekár na celkovom desiatom mieste, na ktoré sa dostal vďaka predchádzajúcim úspešným vystúpeniam, keď jeho motocykel Kawasaki už začal jazdiť čoraz viac podľa Tomášových predstáv. Víkend, počas ktorého museli pretekári súperiť aj s chladným počasím, však Tomáš ukončil pádom v samotných pretekoch. V konečnom účtovaní alpsko-jadranského šampionátu teda skončil na jedenástom mieste. Je to rozhodne úspech, veď v záverečnej tabuľke tejto triedy je 130 pretekárov.

Tomáš Svitok:
Do Brna sme prišli už vo štvrtok, ale celý deň pršalo, a tak som vôbec nejazdil. Na ďalšie dni už hlásili lepšie počasie, takže to vo štvrtok nemalo význam ani skúšať.
V piatok som mal dva voľné tréningy, jeden bol doobeda ešte na dosť mokrej dráhe, preto sa žiadne kvalitné časy jazdiť nedali, poobede však už bolo sucho, tak sme začali naplno ladiť podvozok, pretože tento okruh je práve na naladenie podvozku zložitý.,
V sobotu, v prvej kvalifikácii, som bol na nových pneumatikách siedmy a posunul som si svoj osobný rekord v Brne o tri desatiny sekundy na hodnotu 2:13,1, ale aj tak som vôbec nebol spokojný s podvozkom. V druhej kvalifikácii sme sa vyložene zamerali na doladenie podvozku, pretože aj tak sa na starých pneumatikách a studenom povrchu dráhy lepší čas urobiť nedal. Opäť sme o niečo zlepšili podvozok, ale bolo na to nakoniec málo času a do pretekov som išiel na trochu odskakujúcej prednej časti. V druhej kvalifikácii ma predbehol len český jazdec Ouda, takže do pretekov som štartoval z ôsmej pozície, ktorá znamenala miesto v druhom rade.
Preteky sa pre mňa začali veľmi dobre, hneď po štarte som bol na 4. mieste za Igorom Kalábom z Brna. No potom som sa dopustil niekoľkých chýb a klesol som až na 9. miesto. Samozrejme, že som to tak nechcel nechať, začal som ísť pomaly dopredu až na 6 miesto, potom ma však predbehol Holubec. V predposlednom kole vo Schwantzovej zákrute som sa chcel dostať späť na šieste miesto, bol som však v zákrute veľmi rýchly, podkĺzlo mi predné koleso a už som letel… Ja som z tohto pádu vyviazol nezranený, motocykel je na tom o niečo horšie. Sú to však len malé škody, odniesli si to kapoty, stupačky, riadidlo a nádrž.
Bol to smolný víkend, dôležité však je, že sa nič vážne nestalo. Spokojný som však s tým, že som v pretekoch opäť posunul svoj najlepší čas na tomto okruhu na hodnotu 2:12,206.
Na záver sezóny by som ešte rád absolvoval preteky európskeho pohára v španielskej Cartagene, moja účasť na tomto podujatí však závisí od finančných možností.

Advertisement
Suzuki Suzuki
Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri