Svitok v Monze vybojoval štyri body

Tretie podujatie Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000 absolvoval v talianskej Monze slovenský reprezentant Tomáš Svitok, pretekár tím SK Energy.

Pre nepriaznivé počasie bolo celé podujatie veľkou lotériou, v ktorej sa však mladý Slovák štartujúci zo sedemnásteho miesta dokázal v pretekoch umiestniť na 12. mieste a získať štyri body do priebežného hodnotenia seriálu, kde je momentálne na 14. mieste.

Tomáš Svitok: "Počas celého víkendu sa s nami zahrávalo počasie. Ešte na štartovom rošte sme sa rozhodovali aké pneumatiky použiť, pretože trať začala veľmi rýchlo osychať. Ja som to riskol a dal som dopredu pneumatiku intermedia a dozadu suchú. V prvom kole sa mi to takmer hneď vypomstilo, lebo v nájazde do zákruty ma predišiel zadok, takže síce som vyletel, ale vrátil som sa na sedemnáste miesto a postupoval dopredu. Potom som bol na čele skupinky, ale dve kolá pred cieľom sa predo mňa dostal Francúz Lussiana, ale v poslednom kole, v zákrute Parabolica, ktorá je posledná pred cieľom, som sa na brzdy dostal pred neho a skončil na dvanástom mieste. Víkend bol ťažký hlavne pre náš tím, ale chalani pracovali skvele, patrí im moja veľká vďaka."