Connect with us

Spravodajstvo

Svitok v Moste na šiestom mieste

Publikovaný

on

Podujatím na severočeskom autodrome v Moste pokračoval cez víkend alpsko-jadranský a slovenský šampionát. Slovenský pretekár Tomáš Svitok z tímu K+L Intermoto Czech odchádzal do Mostu s cieľom upevniť si druhé miesto v priebežnom hodnotení Alpe Adrie a vedenie v Majstrovstvách Slovenska v triede Supersport.

V kvalifikáciách si Tomáš vyjazdil ôsmu štartovú pozíciu, do pretekov však výborne odštartoval a v úvodnej časti jazdil druhý. Z päťčlennej skupiny bojujúcej o víťazstvo sa však pre technické problémy musel stiahnuť a v cieli bol nakoniec na šiestom mieste.

Tomáš Svitok:
,,Po celý čas sme sa snažili nájsť optimálne nastavenie podvozku. V prvej kvalifikácii som si vyjazdil štvrté miesto aj napriek ľahkému pádu, keď v polovici kvalifikácie začalo pršať. Do druhej som šiel na novej pneumatike, žiaľ pre nedostatok benzínu som nemohol dokončiť svoje rýchle kolo a skončil som ôsmy. V nedeľu sme do Warm Up tréningu vyskúšali nové nastavenie podvozku a na mierne mokrom povrchu som mal druhý čas. Nastavenie sa zdalo byť správne, žiaľ, v pretekoch sa to celkom otočilo a hoci som mal výborný štart a päť kôl som jazdil na druhom mieste, začala sa mi rýchlo opotrebovávať zadná pneumatika, musel som zvoľniť a prepadol som sa až na šieste miesto. Nie som však celkom nespokojný, pretože som sa v pretekoch dokázal oproti kvalifikácii o dve miesta zlepšiť. O dva týždne ma čakajú preteky Majstrovstiev Európy v Brne, ktoré sa jazdia popri Majstrovstvách sveta Superbike a Supersport, najbližšie dni teda budú prípravou na toto podujatie."

Josef Kubíček, manažér a majiteľ tímu:
,,Tomáš mal do pretekov výborný štart a pokiaľ neprišlo k problémom, tak jazdil takisto výborne. Viem, že sám nebol s umiestnením spokojný, výsledok určite nezodpovedal jeho kvalitám. Tomáš je vo veľmi dobrej forme a nás teší, že s ním budeme môcť spolupracovať o dva týždne pri pretekoch Majstrovstiev Európy triedy Superstock 600 v Brne, kde máme
pre neho pripravený motocykel práve pre túto triedu. Motocykel bude kompletne vybavený dielmi, ktoré náš tím tento rok používa. Už v piatok nás s Tomášom čaká spoločné testovanie na automotodrome v Brne."

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri