Connect with us

Testy a recenzie

Test Moto Morini 6½ Seiemmezzo SCR 650. Dostupný scrambler čo stojí za to?

Publikovaný

on

Test Moto Morini Seiemmezzo SCR 650

Motocykel značky Moto Morini sme tu nedávno mali: veľmi zaujímavé a hlavne dobré enduro X-Cape 650. To spravilo na nás v redakcií veľmi slušný dojem a tak sme sa tešili na Seiemmezzo. Predtým sa však opakovala podobná situácia: motorka sa nám vizuálne páčila, mala dobré a kvalitné komponenty a to za príjemnú cenu, ale netušili sme, čo od nej ako celku čakať. Preto sa Škorpo podujal tejto úlohy a otestoval ju tak, ako sa patrí.

Moto Morini 6½ Seiemmezzo STR alebo SCR?

V súčasnosti ponúka výrobca dve verzie tejto 650ky: STR a SCR. Ak hľadáta skôr uhľadeného naháča, tak siahnite po STR (skratka pre STREET). Má liate kolesá, iné pneu (Pirelli Angel GT vs Pirelli MT60RS), inú kapotáž, blatník alebo sfarbenie predných tlmičov Kayaba (nie, SCR nemá Ohlins…). Obe majú dokonca rovnaký zdvih 120mm vpredu a vzadu.

SCR (hádate správne, skratka pre SCRAMBLER 🙂 je iná dizajnom, pocitivo pôsobí ako vyššia (má iné rajdy) a ťažšia motorka, ale v skutočnosti tomu tak nie je, aj keď majú súrodenci odlišne tvarované sedadlá – STR aj SCR ho majú vo výške 810 mm nad zemou pri +- rovnakej hmotnosti 200 kg. Takže ktorú verziu si vyberiete?

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri