Connect with us

Spravodajstvo

Testy Moto3: Skvelé výkony českých jazdcov

Publikovaný

on

Vynikajúce výsledky dosiahli na testoch triedy Moto3 v španielskom Jereze českí pretekári Jakub Kornfeil a Karel Hanika. V súčte dosiahnutých časov za tri dni testovania skončili na druhom a štvrtom mieste.

FotoJakub Kornfeil, ktorý s podporou slovenského sponzora Redox z Lučenca, zajazdil svoj najlepší čas počas tretieho dňa. Tento pretekár, ktorý býva neďaleko slovenských hraníc pri Hodoníne, pred sezónou prestúpil do tímu Calvo, v ktorom vlani vybojoval titul majstra sveta Španiel Maverick Vinales a zatiaľ to vyzerá na správnu voľbu. 20-ročný jazdec ani neskrýval svoju radosť, po rokoch strávených v seriáli MS sa mu pravdepodobne naskytá šanca zaútočiť na najvyššie priečky.
„Myslel som si, že v Jereze by sa mohlo podariť aj nejaké solídne umiestnenie. Mal som tam niekoľko kôl pod 1.47 a potom to prišlo. Absolútne perfektné kolo, všetko mi vyšlo, skrátka kolo, ktoré som si prial zajazdiť celé tri dni a čas 1:46.256 bol na svete. Navyše som to zašiel sám, čo je jednoducho fantázia. Motorka fungovala výborne. Je neuveriteľné, ako profesionálne tím Calvo pracuje. V žiadnom prípade sa tým ale nesmieme nechať ukolísať a zaspať na vavrínoch. Sú to len testy a my sa musíme perfektne sústrediť na ďalšiu prácu, aby sme také a možno aj o kvapku lepšie výsledky zopakovali aj v budúcnosti. Navyše vidieť v prvej štvorici dvoch Čechov, to je dúfam pekná pozvánka pre českých fanúšikov, aby nás sledovali a ďalej držali palce,“ zhodnotil testovanie Kornfeil.

Foto17-ročný Karel Hanika je vo svetovom šampionáte nováčikom, vlani sa stal celkovým víťazom Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Syn aj u nás predovšetkým z 80. rokov minulého storočia dobre známeho Karla Haniku dostal miesto v továrenskom tíme KTM Red Bull Ajo a okamžite sa dokázal udomácniť vo svetovej špičke. Skúsenosti zo samotných pretekov mu pochopiteľne zatiaľ chýbajú, ale má všetky predpoklady na to, aby sa stal veľmi rýchlo právoplatným členom úzkej špičky v MS. Jeho štvrté miesto na testoch to samozrejme dokazuje. Svoj najlepší čas zajazdil počas druhého dňa.
„Som veľmi vďačný za tieto testy. Počas tretieho dňa som mohol ísť ešte trochu rýchlejšie, ale nemalo cenu to veľmi lámať cez koleno. Dôležité bolo, že som obišiel celkom 46 kôl a to je pre preteky ďaleko dôležitejšie než jedno rýchle kolo. Tiež sme dnes veľmi zapracovali na nastavení, navyše náš motor mal najazdené už vyše tisíc kilometrov, takže na najbližších testoch by to malo byť ešte lepšie.“ povedal po úspešných testoch Hanika.

Výsledky testov v Jereze:
1. Jack Miller – Red Bull KTM Ajo – KTM RC 250 GP – 1’46.046
2. Jakub Kornfeil – Team Calvo – KTM RC 250 GP – + 0.210
3. Niccolò Antonelli – Junior Team GO&FUN Moto3 – KTM RC 250 GP – + 0.406
4. Karel Hanika – Red Bull KTM Ajo – KTM RC 250 GP – + 0.599
5. Danny Kent – Red Bull Husqvarna Ajo – Husqvarna Moto3 – + 0.600
6. Romano Fenati – Sky Racing Team by VR46 – KTM RC 250 GP – + 0.604
7. Niklas Ajo – Avant Tecno Husqvarna Ajo – Husqvarna Moto3 – + 0.612
8. Francesco Bagnaia – Sky Racing Team by VR46 – KTM RC 250 GP – + 0.628
9. Alex Marquez – Team Estrella Galicia 0,0 – Honda NSF250RW – + 0.836
10. Isaac Vinales – Team Calvo – KTM RC 250 GP – + 0.853

Foto: Aki Ajo Motorsport a jakubkornfeil.com

Jakub Kornfeil obsadil v testoch fantasické druhé miesto

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. kweni

    24. februára 2014 at 8:50

    Počase sezóny budem sledovať 🙂

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri