Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Kohút na stupni víťazov aj na pretekoch v Ledeči nad Sázavou

Publikovaný

on

V nedeľu 5. mája odštartoval v českom mestečku Ledeč nad Sázavou štvordielny seriál „Inter Mistrovství ČR v motokrosu 2013“. V tradične silnej jazdeckej konkurencii slovenský jazdec tímu MX Slovakia Tomáš Kohút obsadil celkové 3. miesto v triede MX85. Na medzinárodných majstrovstvách za riekou Moravou Slovensko vo farbách tímu MX Slovakia ešte reprezentovali aj Richard Šikyňa a Jaroslav Antalič.

Trieda MX85
Štart prvej jazdy v triede MX85 vyšiel Tomášovi Kohútovi a aj Jarovi Antaličovi na výbornú a tak za prvou zákrutou bol Tomáš na prvom a Jaro na treťom mieste. Na mimoriadne náročnej rozmočenej trati sa pred Tomáša dostal len poľský reprezentant Gabriel Chetnicki a aj vďaka svojej bojovnosti odolal nespočetným útokom Jakuba Terešáka, českej jednotke v tejto triede. V druhej jazde skončil tretí a v súčte bodov mu to vyšlo na pódiové 3. miesto. Jaro Antalič po páde v prvej jazde nakoniec skončil na piatom a v druhej na siedmom mieste, čo celkovo stačilo na 5. miesto.

Richard Šikyňa zo zranenou rukou
Smolný úvod v týchto pretekoch mal Richard Šikyňa, jazdiaci v triede MX2 na dvojtaktnej KTM 125. Najprv mu nevyšiel štart a po následnej kolízii s iným jazdcom hneď v úvode pretekov musel Rišo odstúpiť a dokonca s rukou v dlahe ho odviezla sanitka do nemocnice. Našťastie sa nepotvrdili katastrofické scenáre a Richard aj keď s bolesťou ľavého zápästia ešte stihol nastúpiť do druhej jazdy. Aj cez svoj handicap Richard v tejto jazde skončil 8., resp. 3. vo svojej triede.

Peter Kolek, manažér tímu:
„Preteky začali pre nás veľmi sľubne vynikajúcim štartom Tomáša Kohúta na prvom a Jara Antaliča na treťom mieste. Tomáš dokázal prvú jazdu dotiahnuť na druhom mieste a to aj cez fakt, že jeho členok po zranení z ADAC-u ešte stále nie je úplne v poriadku. Zranenie ľavej ruky Richarda Šikyňu hneď v úvode pretekov a jeho odvoz do nemocnice nás všetkých poriadne vystrašil. Nešlo však o zlomeninu a tak Rišo mohol nastúpiť na druhú jazdu. Jeho tretie miesto v tejto jazde medzi 125-kami a hlavne fakt, že má v poriadku ruku ma naozaj potešili. Veľké uznanie si zaslúži Tomáš Kohút, ktorý výborne zajazdil aj svoju druhú jazdu (na treťom mieste) a tak nechýbal ani tento raz na stupni, pre tých najlepších. Za svoj výkon sa nemusí hanbiť ani Jaro Antalič. Dnes mu chýbalo len trochu viac športového šťastia.“

Tomáš Kohút si z Čiech odneisol výborné 3. miesto

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri