Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Svitok pred štartom novej sezóny

Publikovaný

on

Už cez víkend čaká slovenského motocyklového pretekára Tomáša Svitka, pretekára tímu SK Energy, prvé podujatie Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktoré sa uskutoční v španielskom Aragone.

Poslednou možnosťou trénovania pred štartom novej sezóny bolo víkendové testovanie na Slovakia Ringu, ktorého sa zúčastnil aj druhý pretekár tímu, český pretekár Ondřej Ježek. Tomáš to nemal jednoduché, ešte pred nedávnom nevedel, či vôbec bude z dôvodu nedostatku financií jazdiť, ale všetko sa zmenilo s príchodom sponzora, poľskej strojárenskej firmy Zarmen a na Slovakia Ringu tak naňho čakal celkom nový motocykel Kawasaki Ninja ZX-10R. Keďže s týmto strojom doteraz nemal žiadne skúsenosti, cieľom testovania bolo predovšetkým zoznámiť sa s ním a vykonať na ňom základné úpravy pre jazdenie na okruhu.

Tomáš Svitok:
"Som šťastný, že som mal možnosť odviezť sa na mojom novom pracovnom nástroji. Dva dni testovania boli predovšetkým určené na zoznámenie sa s motorkou nielen pre mňa, ale aj pre mechanikov. Navyše nebola ani kompletne upravená, jazdil som na štandardnom podvozku, no napriek tom musím povedať, že mám z motorky veľmi dobrý pocit, i keď na štvorvalcový motor som si musel zase trošku zvykať. To čo však dovoľuje elektronika ma veľmi milo prekvapilo, trakčná kontrola a motorová brzda fungujú skvelo a mohol som sa s tým celkom pohrať. Už teraz sa teším na Aragon, verím, že na mieste dotiahneme motorku do ideálneho stavu a podarí sa mi aj uspieť. Tamojší okruh mám rád a som teda celkovo dosť pozitívne naladený.“

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri