Connect with us

Spravodajstvo

Tomáš Svitok v Brne

Publikovaný

on

V sobotu sa na motodrome v Brne konali majstrovstvá Európy cestných motocyklov v triede Superstock 600, ktorých sa zúčastnil aj slovenský pretekár Tomáš Svitok, člen tímu Gold Fren Team Erinac. Pre Tomáša, ktorý 2. augusta oslávi sedemnáste narodeniny, to bola veľká príležitosť nazbierať skúsenosti medzi najlepšími pretekármi tejto triedy, veď európsky šampionát je pre kategóriu Superstock 600 najprestížnejším na celej planéte.

V piatočných tréningoch sa Tomášovi vôbec nedarilo a nedokázal sa ani len priblížiť k svojmu najlepšiemu času v Brne. V sobotňajšej kvalifikácii však dokázal o 2,5 sekundy zrýchliť a získal tak 31. pozíciu na štarte. Hneď po odštartovaní poobedňajších pretekov však jeden zo súperov nezvládol svoj motocykel a ešte na cieľovej rovinke spadol. Preteky museli byť zastavené, čo mrzelo najmä Tomáša, ktorému sa veľmi dobre podarilo odštartovať. Po opakovanom štarte bojoval v štvorčlennej skupinke na konci tretej desiatky a nakoniec bol v cieli na 29. mieste.

Tomáš Svitok:
Do prvej kvalifikácie som si na motorke nechal pneumatiky z voľného tréningu, bohužiaľ som s nimi nedokázal zajazdiť dobrý čas. V sobotu som na kvalifikáciu použil nové pneumatiky a hneď som sa zlepšil o 2,5 sekundy. Prvý štart do pretekov sa mi celkom podaril, posunul som sa cez niekoľkých súperov, ale bohužiaľ to ešte v prvom kole zastavili. Druhý štart sa už nepodaril, naviac ma v prvých troch kolách trochu brzdil Holanďan Walraven. Keď som ho neskôr predbehol, tak som sa až do cieľa držal za Poliakom Stoklosom. Ďakujem Gold Fren Teamu Erinac a všetkým mojím partnerom za šancu predstaviť sa v týchto pretekoch, mrzí ma, že som sa im nedokázal odvďačiť lepším výsledkom. Verím však, že táto obrovská skúsenosť mi pomôže v mojej ďalšej kariére.

Tomáš Svitok

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri