Connect with us

Spravodajstvo

Triumph predstavil novú generáciu naháča Street Triple

Publikovaný

on

Anglický Triumph si predstavenie noviniek na rok 2017 evidentne rozložil na časti a najnovšie ukázal novú generáciu populárneho naháča Street Triple, ktorý bude ponúkaný v troch verziách: S, R a RS..

Na rok 2017 prichádza tento model s väčším a výkonnejším trojvalcom. Objem motora narástol na 765 ccm a v porovnaní s predchádzajúcou verziu sa v jeho útrobách objavilo až 80 nových komponentov. Výsledkom je nárast výkonu na 113 k (top verzia RS až 123 k) a vyššie sú aj hodnoty krútiaceho momentu, ktorý dosahuje 73 Nm (77 Nm verzie R a RS).

Nová je samozrejme aj elektronika, nechýba vypínateľná trakčná kontrola a meniteľné výkonové režimy. V prípade top verzie RS je ich až 5, pričom jeden si môže jazdec nastaviť podľa vlastných preferencii. Súčasťou novej elektronickej výbavy je aj farebný TFT displej, ktorý nájdete na verziách R a RS.

Podvozok prešiel redukčnou diétou a suchá hmotnosť dosahuje hodnotu 166 kg, čo je o dva kg menej ako u predchádzajúcej generácie. U všetkých troch verzii na jazdca čakajú kvalitné komponenty a verzia RS dokonca ponúka zadný tlmič Öhlins TTX 40 a brzdy Brembo Monobloc M50. Vítaným doplnkom je aj elektronický asistent radenia (quickshifter) na verzii RS.

Triumph predstavil novú generáciu naháča Speed Triple

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri