Úspech Slovákov na Baja v Maďarsku

V dňoch 10. až 13. augusta sa v maďarskom Veszpréme uskutočnilo podujatie „HunGarian Baja“, ktoré bolo zaradené za kalendára Svetového pohára ako aj do seriálu Majstrovstiev Európy. V oboch šampionátoch kraľovali slovenskí jazdci. Štefan Svitko zvíťazil medzi motocyklistami vo Svetovom pohári a Vladimír Preis vyhral Majstrovstvá Európy a Martin Benko bol tretí v ME.

Štefan Svitko, okrem celkového víťazstva, vyhral i všetky špeciálne testy. Štefan Svitko: „ V poslednej časti, v nedeľu ráno som na klzkých kameňoch 50 km po štarte spadol a neskôr, posledných 30 km som mal problémy s brzdami. O to viac som rád, že som nielen dojazdil, ale aj vyhral tento FIM svetový pohár Baja.“

Ďalší dvaja SMF jazdci, Vladimír Preis a Martin Benko, nás reprezentovali v Európskom šampionáte, pričom Vladimír Preis bol najrýchlejším jazdcom po všetky 3 súťažné dni a stal sa celkovým víťazom v Maďarsku. Martin Benko sa umiestnil na 3. mieste.