Connect with us

Spravodajstvo

Úspešné testy Tomáša Svitka v Španielsku

Publikovaný

on

Počas minulého týždňa absolvoval slovenský pretekár Tomáš Svitok s tímom Gold Fren Erinac päťdňové testovanie na španielskych okruhoch Almeria a Cartagena. Pre úspešný štart do pretekárskej sezóny je včasný začiatok testovania samozrejmosťou a pre teplejšie počasie je na to vhodný práve juh Európy.

Gold Fren Team Erinac do testov nastúpil s obomi pretekármi, okrem Tomáša jazdil aj Ondřej Ježek z Brna. Tomášovým cieľom bolo predovšetkým najazdiť čo najviac kilometrov a pripraviť na nadchádzajúcu sezónu motocykel Kawasaki, s ktorým bude štartovať v triede Superstock 600. Okrem toho skúšal aj pre neho novú značku pneumatík – Continental. Aj keď nebolo počasie práve ideálne a spočiatku museli pretekári bojovať s veľkým chladom, test bol úspešný a tri dni v Almerii a dva v Cartagene splnili očakávania oboch pretekárov tímu. V jeden deň testov na dráhe jazdilo až 168 pretekárov z celej Európy s motocyklami prevažne do 600 a nad 600 cm3. Svitok dosiahol 13. najlepší čas, pričom s motocyklami kategórie Superstock 600 boli spolu s tímovým kolegom Ježkom a Čechom Fillom najrýchlejšími pretekármi.

Tomáš Svitok:
?Toto bol pre nás skvelý úvod sezóny. Pre mňa osobne to bola prvá takáto skúsenosť na začiatku sezóny a behom týchto piatich dní som dokázal podstatne zrýchliť, čo je už na začiatku roka mimoriadne dôležité. Oba okruhy sú rozdielne, Almeria je rýchla, Cartagena naopak technická. Veľmi veľa som jazdili, ale veľa práce bolo aj s nastavením motocykla, a tak to bolo aj dosť únavné. Testoval som pneumatiky Continental, ktoré sa veľmi dobre osvedčili, preto som sa rozhodol, že nadchádzajúcu sezónu absolvujem práve na tejto značke pneumatík. V najbližšom čase nás čaká prestavba druhej Kawasaki pre triedu Superšport a začiatkom marca plánujeme testovanie v chorvátskej Rijeke.?

Pripájam aj vyjadrenie Tomášovho tímového kolegu Onřeja Ježka z Brna:
?S uplynulým týždňom som spokojný. Bol to pre mňa najvydarenejší zimný test, aký som doteraz absolvoval. Okruh v Almerii som si obľúbill hneď počas prvého dňa a jazda na ňom ma veľmi bavila. Snažil som sa trochu zmeniť svoj štýl jazdy, čo mi pomohlo lepšie ovládať motocykel. Riešili sme problém s nastavením podvozku na superšporte, a tak som lepší čas zajazdil na slabšom superstocku. V Cartagene už obidva motocykle fungovaly dobre. Myslím, že máme dobrý základ, s ktorým môžeme ďalej pracovať.?

Gold Fren Team Erinac: Tomáš Svitok (vľavo) a Ondřej Ježek

1 komentár

1 komentár

  1. MartineR

    22. februára 2008 at 7:01

    Kawasaki rulez

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri