Connect with us

Spravodajstvo

Úvodné testy World Superbike ? Bayliss zranený!

Publikovaný

on

Pretekári Majstrovstiev sveta Superbikov majú za sebou prvé tohtoročné testy, ktoré sa konali 8.-10. januára na austrálskom okruhu Phillip Island. Na nový motocykel Ducati 1098 F08 si rýchlo zvykajú továrenskí jazdci Troy Bayliss a Michel Fabrizio, ale…

Bayliss, ktorý bol najrýchlejší počas prvých dvoch dní, vo štvrtok pri predbiehaní Régisa Laconiho po highsideri spadol a zlomil si kľúčnu kosť. Tento veľký favorit tohtoročného šampionátu mal teda po testoch zmiešané pocity. Na jednej strane bol stále najrýchlejší, no na druhej si z domáceho okruhu odnáša zranenie, ktoré ho približne na tri týždne vyradí z ?práce? a nie je isté, či stihne nasledujúce testy.

Najrýchlejší bol nakoniec Japonec Yukio Kagayama na Suzuki. Baylissovi patrilo druhé miesto, no potom nasledovali traja jazdci s takmer zhodným časom. O tom, že šampionát bude určite nesmierne vyrovnaný svedčí aj to, že prvých šesť pretekárov sa zmestilo do necelých štyroch desatín sekundy!

Na pre neho doteraz neznámy dvojvalec (Ducati) si zvyká Max Biaggi a už o niekoľko dní sa na okruh v Austrálii vráti testovať opäť. Pri svojej premiére na novej značke obsadil ôsme miesto. Čech Jakub Smrž sa testov nezúčastnil.

Testovania sa nezúčastnil továrenský tím Hondy Ten Kate (ani ostatné tímy štartujúce s touto značkou), pretože zatiaľ nemajú z fabriky pripravené nové motocykle.

V triede Superšport bol najrýchlejší Austrálčan Broc Parkes na Yamahe, pred dvojicou tímu Ten Kate Honda, ktorými sú Brit Chris Rea a ďalší Austrálčan Andrew Pitt.

Výsledky triedy Superbike:
1. Kagayama (JPN-Suzuki) 1:32,1
2. Bayliss (AUS-Ducati) 1:32,2
3. Fabrizio (ITA-Ducati) 1:32,3
4. Xaus (ESP-Ducati) 1:32,3
5. Nieto (ESP-Suzuki) 1:32,3
6. Haga (JPN-Yamaha) 1:32,4
7. Corser (AUS-Yamaha) 1:32,7
8. Biaggi (ITA-Ducati) 1:32,8
9. Laconi (FRA-Kawasaki) 1:33,0
10. Tamada (JPN-Kawasaki) 1:33,4
11. Neukirchner (GER-Suzuki) 1:35,5

Japonec Kagayama vstúpil do roku 2008 úspešne (autor: Risso46)

Advertisement

1 komentár

1 komentár

  1. ogard

    13. januára 2008 at 1:05

    Tu aj kratky komentar bayliss-a…
    [linka]

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri