Connect with us

Spravodajstvo

Už zajtra Majstrovstvá sveta – Night of the Jumps v Ostrave

Publikovaný

on

Video: vedúci jazdec Remi Bizouard – Final Air Night of the Jumps Mannheim.
Vychutnajte si to naživo už tento víkend v Ostrave

Priaznivcom motoristických športov by nemala uniknúť freestyle motokrosová akcia, ktorá sa odohrá 6. a 7. novembra 2009 pod strechou ČEZ Arény. Ostravskou halu bude v týchto dňoch okupovať deväť najlepších freestyle motokrosárov aktuálneho rebríčka MS IFMXF a štyria jazdci, ktorým rozdá usporiadateľ divokú kartu. Na svoje ramená si túto akciu vzal promotér LR Cosmetic Ados Racing Team, ktorého zástupcom a hlavným organizátorom je Dušan Sekerka. „Fanúšikovia freestyle motokrosu sa môžu tešiť na poriadnou dávku adrenalínu, pretože ostravská ČEZ aréna je najväčšou halou v Českej republike. Naviac budeme mať k dispozícii montované rampy a kvalitné dopadové plochy, pretože vieme, že freestylisti neholdujú mobilným dopadom“, hovorí Sekerka. „Pre návštevníkov pripravujeme taktiež bohatý sprievodný program a chystáme šokujúcu premiéru,“ dodáva Sekerka.

Program akcie, rovnaký v piatok v i v sobotu:
17:00 Otvorenie arény
17:30 Začiatok Pit Party
18:30 Koniec Pit Party
19:00 Začiatok Chearleaders a efektová show
19:02 Predstavenie jazdcov
19:10 Kvalifikácie FMX
20:00 Show kola BMX, MTB + Pitbike
20:30 Prestávka
20:50 Súťaž skoku do výšky FMX
21:10 Show kola BMX, MTB + Pitbike
21:25 Finále FMX
22:00 Záverečný ceremoniál
22:10 DOUBLE BACKFLIP FMX
22:30 Autogramiáda


Pre online nákup lístku klikni na [linka]
Pre info o podujatí klikni na [linka]

Lístky dostaneš kúpiť i priamo na podujatí v ČEZ Aréne Ostrava


Night of the Jumps, Riga – Podmol na 5. mieste

Po päťmesačnej pauze pokračoval seriál MS vo freestyle motokrose Night of the Jumps v lotyšskom hlavnom meste Riga (10. a 11. októbra 2009). Svoju nadvládu potvrdil Remi Bizouard. Druhý skončil Francúz Brice Izzo a tretie miesto patrilo druhému mužovi v celkovom poradí Jose Mirallesovi. Do finále sa neprebojoval dravec patriaci do TOP 9 – Andre Villa.

Libor Podmol začal trénovať na motorke len pár dní pred vypuknutím FMX v Rige. Napriek tomu svoj návrat po zranení členku zvládol skvelo, pretože si zabezpečil do finále piatu pozíciu. Behom svojej finálovej jazdy predviedol napríklad Superflip a na konto si pripísal ďalších dvadsať bodov. Do finálovej šestky patrili títo jazdci: Brody Wilson, Brice Izzo, Massimo Bianconcini, Jose Miralles a Remi Bizouard.

Súťaže o najlepší „whip“ a o najvyšší skok zvládol na jednotku Talian Massimo Bianconcini. Vo finálovej jazde jednoznačne kraľoval Remi Bizouard. Za ním skončil jeho krajan Brice Izzo, ktorý predstavil svoj nový trik Tsunami Flip Indy. Na tretí stupeň vystúpil zaslúžene Jose Miralles. Remi Bizouard má sedemnásťbodový náskok pred Jose Mirallesem. Bodové rozstupy medzi prvou päťkou sú naozaj minimálne.

Štvrté miesto po ôsmich večeroch plných bláznivých preletov patrí navyše Liborovi Podmolovi, ktorý stráca len tri body na tretieho Brodyho Wilsona. A pretože sa ďalší pretek ide 6. a 7. novembra 2009 v ostravskej ČEZ Aréne, bude chcieť "miláčik publika" Podmol predviesť len to najlepšie a s najväčšou pravdepodobnosťou sa ukáže s novým trikom. Štartovnú listinu doplní ďalší českí freestyleri – Petr Pilát a Aleš Liemann. Svoju účasť navyše oficiálne podpisom zmluvy potvrdil double backfliper Scott Murray. Môžeme sa začať tešiť!

Vstupenky na ostravskú MS v FMX môžete pravidelne vyhrať na webe: www.mx-online.cz,[linka] ak správne odpoviete na položené súťažné otázky.

Celkové poradie po ôsmych pretekoch:
1. Remi Bizouard (Francie, 143 bodov)
2. Jose Miralles (Španielsko, 126 bodov)
3. Brody Wilson (USA, 122 bodov)
4. Libor Podmol (CZE, 119 bodov)
5. Brice Izzo (Francie, 112 bodov)

Zdroj: www.nightofthejumps.com

Vychutnajte si galériu trikov FMX, ktoré uvidíte i v Ostrave

Novembrová FMX zastávka Night of the Jumps bude v Ostrave

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri