Connect with us

Spravodajstvo

Úžasné Vianoce pre vaše deti? Čo tak detská štvorkolka pod stromček…

Publikovaný

on

Detské štvorkolky SMC a KAYO pod krídlami JOURNEYMAN

Kayo  / SMC – bezpečné štvorkolky pre vaše deti…
Že je firma Journeyman dlhoročným najväčším dovozcom pracovných štvorkoliek na slovenský trh, nie je žiadnou novinkou. Štvorkolky CFMOTO Gladiator už nejaký ten piatok udávajú smer a za 14 rokov na trhu si vybudovali takmer neotrasiteľnú pozíciu. Journeyman ostatne na veľkých pracovných štvorkolkách založil celý svoj biznis. Značka CFMOTO vždy v oblasti ATV razila „dospelý“ smer a detské stroje vo svojom portfóliu nemá. Journeyman teda, aby uspokojil dlhodobý dopyt ako zo strany predajcov, tak hlavne zo strany zákazníkov, v priebehu rokov zaradil do ponuky kvalitné detské a junior štvorkolky od firiem, ktoré sú na poli detských štvorkoliek na špičke kvality i tradície.

SMC BUZZ / e-BUZZ: od 3 do 6 rokov
Dlhoročnú stálicou v ponuke Journeyman je taiwanská značka SMC. Firma, ktorá okrem iného ako prvá homologizovala štvorkolky pre cestnú premávku. O kvalite strojov SMC svedčí aj to, že práve detský model SMC Buzz je v ponuke už 13 rokov a takmer bezo zmien – tie totiž u tohto bezpečného modelu pre najmenších štvorkolkárov naozaj nie sú potrebné. Štvorkolka pre malých borcov od 3 do 6 rokov je dokonale kapotovaná a maximálne jednoduchá na ovládanie. V priebehu rokov sa ukázalo, že bolo veľmi dobrým ťahom vypustiť do sveta vedľa osvedčenej 50 ccm benzínovej verzie aj elektro verziu s 500 W motorom. Úplne tichý model je ideálny pre tých úplne najmenších, ktorí ešte nepotrebujú naozajstný zvuk motora. Dojazd a výkon plne dostačuje a s malým modelom SMC Buzz 50 si užijú veľa zábavy.

Foto

Kayo 70: od 5 – 9 rokov
Na model SMC Buzz plynule nadväzuje dizajnovo vyladený model relatívne novej značky Kayo. Aj keď „nové“ nie je tak úplne na mieste – značka Kayo je v Európe aj v Ázii známa hlavne pre svoje veľmi kvalitné off-road a pitbike motocykle. V posledných rokoch sa firma Kayo pustila aj do produkcie veľmi zaujímavých detských a junior štvorkoliek, ktoré svojim spracovaním a kvalitou pri zachovaní veľmi priaznivej cenovej relácie výrazne prevyšujú časté „noname“ výrobcu detských štvorkoliek. Na modeli Kayo 70 sa jasne ukazuje, že je možné vyrobiť veľmi peknú bezpečnú detskú štvorkolku za rozumné peniaze. Malý „pretekár“ je vhodný pre malých štvorkolkárov v rozmedzí 5 – 9 rokov.

Foto

SMC RAM 100: od 7 do cca 14 rokov
Tam kde vekovo končí Kayo 70, tam už môže doslova vyčíňať jazdec, ktorý plne využije skvelé parametre ďalšieho stroja z produkcie SMC – veľmi vydarený junior model SMC RAM 100. Juniorská štvorkolka, ktorá vďaka osvedčenému výkonnému dvojtaktnému 100 ccm motoru dáva svojmu skúsenejšiemu vodičovi už slušnú dávku adrenalínu a športových zážitkov. Podľa ostro rezaných rysov jasne športovo zameraný stroj možno prevádzkovať ako pre rekreačné, tak pre pretekárske použitie. Nová, jasne modrá farba podčiarkuje výnimočnosť stroja, ktorý vo výsledku môže bez problémov skúsiť aj dospelý jazdec. Výkonný a hravý stokubíkový model SMC RAM 100 odkazuje nielen svojim menom na svojich dospelých predchodcov, ktorí okrem iného úspešne bodovali aj v ťažkých pretekoch Off-road maratón. SMC RAM 100 je vhodná pre jazdcov vo veku od 7 do cca 14 rokov.

Foto

Kayo 200: od 9 do 99 rokov
Kategórie detské / junior Journeyman uzatvára pozoruhodným modelom, ktorý je na pomedzí rekreačno – pracovno – športovej štvorkolky, ktorá však ponúka v danej kategórii vec nevídanú – cestnú homologizáciu! Štvorkolka Kayo 200 je strojom, ktorý bez problémov môže riadiť osemročné dieťa a zároveň je plnohodnotnou rekreačne pracovnou štvorkolkou vrátane homologovaného ťažného zariadenia. Veľmi svižný, štvortaktný 175 ccm motor, predný a zadný nosič, dospelé rozmery a pohodlné sedlo robia z modelu Kayo všestranného pomocníka aj partnera na rekreačné výjazdy. Model Kayo 200 si tak vďaka vyššie opísanému vytvoril tak trochu vlastnú kategóriu – jedná sa o jednu z mála štvorkoliek, ktorá je vhodná naozaj pre užívateľov od 9 do 99 rokov.

Foto

Prísne normy a záruka bezpečnosti pre deti!
Detské štvorkolky sú vždy pre veľkých hráčov na trhu trochu oriešok. Dovozca musí ponúknuť kvalitu zodpovedajúce svojmu menu, skúsenostiam a očakávaniam. Zároveň je absolútne nevyhnutné, aby detské štvorkolky spĺňali prísne bezpečnostné normy, aby výrobky naozaj zaručili, že budú pre najmenších štvorkolkárov bezpečné. Výber značiek a modelov teda vyžaduje značné skúsenosti. Obe značky Kayo /  SMC pod patronátom najväčšieho dovozcu štvorkoliek  pre SR a ČR by toto mali zaručovať. Blížia sa Vianoce, takže rodičia, tu máte potrebné tipy na darčeky.

Upozornenie: I napriek tomu, že štvorkolky sú maximálne bezpečné, pred jazdou z dôvodu prevencie zabezpečte deťom bezpečnostné prvky: prilba, rukavice, pevná obuv, chrániče…Všetky fotografie sú ilustračné.

Štvorkolky hľadajte u autorizovaných predajcov v SR:

https://journeyman.cz/prodejci-ctyrkolek-journeyman

Článok bol publikovaný v časopise QUAD.CZ

www.ctyrkolky.cz

Detské štvorkolky SMC a KAYO pod krídlami JOURNEYMAN

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri