V Estorile zvíťazil Lorenzo

Tretím podujatím pokračovali Majstrovstvá sveta cestných motocyklov v portugalskom Estorile. Najväčšou hviezdou víkendu bol Malorčan Jorge Lorenzo, ktorý k doterajším trom pole positionom pridal aj svoje prvé víťazstvo v najprestížnejšej kategórii MotoGP.

Na druhom mieste skončil víťaz z Jerezu Daniel Pedrosa, ktorý sa s Lorenzom delí aj o vedenie v tabuľke MS, keď obaja nazbierali 61 bodov. O 14 bodov menej má Valentino Rossi, ktorý skončil v Estorile na treťom mieste s viac ako 12-sekundovou stratou na svojho tímového kolegu Lorenza. Sedemnásobný majster sveta priznal, že si na pneumatiky Bridgestone ešte celkom nezvykol a preto je s výsledkom spokojný. V trápení z Jerezu pokračoval obhajca titulu Austrálčan Stoner, ktorý v Portugalsku vydrel aspoň šieste miesto. Caseymu sa totiž uvoľnila televízna kamera, ktorá sníma zábery z motocykla a tá mu občas blokovala páčku spojky, či zatáčanie motocykla. Keď pretekár prišiel na to ako to riešiť, dokázal postúpiť z jedenásteho aspoň na spomenuté šieste miesto v cieli.

10. Shinya NAKANO (JPN Honda) + 39,476

Dvestopäťdesiatkam dominoval Alvaro Bautista, no o druhé miesto si to len pár metrov pred cieľom rozdali Marco Simoncelli a Mika Kallio. Kallio sa postupne na Taliana dotiahol a na cieľovej rovinke zaútočil. Simoncelli však pre istotu hodil tzv. vlnu, prišlo ku kontaktu oboch pretekárov, ale so šťastím sa na motocykloch udržali. Poradie sa teda nakoniec nezmenilo. Z českých pretekárov bol tentokrát úspešnejší Lukáš Pešek, ktorý skončil na 10. mieste, Brňan Karel Abraham po problémoch s výkonom svojej Aprilie skončil na nebodovanom 16. mieste. V celkovom hodnotení vedie Kallio (57 bodov) pred Pasinim (45) a Barberom (39). Obaja českí jazdci získali po 12 bodov a sú na 14. (Abraham), resp. 15. (Pešek) mieste.