V Myjave úradoval dážď, Bučenec vyhral v Lokti

Priaznivci slovenského motokrosu si na úvod domácej sezóny musia ešte počkať. Tradičné prvomájové podujatie v Myjave museli totiž organizátori pre nepriaznivé počasie zrušiť. "Čakali sme do poslednej chvíle, no ešte v pondelok ráno pršalo a preto sme sa rozhodli preteky preložiť na iný termín. Najpravdepodobnejšie to bude 21. mája," uviedol pre agentúru SITA člen organizačného výboru Štefan Bučenec. Jeho syn Tomáš sa cez víkend skvele uviedol na pretekoch českého šampionátu v Lokti nad Ohří, kde vyhral triedu do 125 cc. Tomáš Bučenec zvíťazil v prvej finálovej jazde systémom štart – cieľ. V tej druhej sa po dobrom štarte musel na chvíľu zastaviť pre odtrhnuté viečko z nádrže, kvôli čomu nakoniec skončil až druhý. Celkovo si však vyjazdil 47 bodov, druhý skončil ďalší reprezentant Slovenskej motocyklovej federácie Jozef Kulhavý a bronzová priečka patrila Čechovi Filipovi Neugebauerovi, ktorý sa na motokrosové trate vracia po vlaňajšej ťažkej havárii. V triede Open dominoval domáci Jan Zaremba, ktorý vyhral obidva finálové jazdy: