Spravodajstvo

V Rijeke porucha a desiate miesto

Publikovaný

on

Uplynulý víkend patril v chorvátskej Rijeke prvému tohtoročnému podujatiu seriálu Alpe Adria Championship, v rámci ktorého sa už tradične jazdia aj Majstrovstvá Slovenskej republiky cestných motocyklov. Samozrejme, že na mieste nechýbal ani slovenský pretekár Tomáš Svitok z Gold Fren Teamu Erinac.

Uvedenému podujatiu predchádzali preteky ERES-Racing Cupu 1. mája na maďarskom Pannoniaringu, kde Tomáš v triede do 600 ccm suverénne zvíťazil a bola to zároveň vhodná príprava na Alpe Adriu.
V Rijeke Tomáš štartoval v dvoch triedach, teda v Superšportoch a v triede Superstock 600. V kvalifikácii sa náš jazdec snažil hlavne naladiť motocykle pre samotné preteky a zvoliť správnu zmes pneumatík, no spokojný nebol. V triede Superšport si vyjazdil 13. pozíciu, v Superstockoch dvadsiatu.
V nedeľu bola na programe najprv trieda Superstock, no už vo štvrtom kole musel Tomáš pre poruchu odstúpiť. Je to škoda, pretože sa postupne prepracovával až na bodované pozície.
V Superšportoch sa počas pretekov pohyboval na šiestej pozícii, no ku koncu musel zvoľniť a do cieľa prišiel na 10. mieste.

Tomáš Svitok:
?Ani jedna kvalifikácia nám nevyšla podľa predstáv. Skúšali sme rôzne zmesi pneumatík a hľadali správne prevody, no nepodarilo sa mi zajazdiť dobré časy. Štart do pretekov Superstockov sa mi podaril, začal som postupovať nahor a dostal som sa na 16. pozíciu do skupinky jazdcov, ktorí bojovali o 13. miesto. Žiaľ, vo štvrtom kole mi povolil olejový filter a olej mi tiekol na zadné koleso. Mal som šťastie, že som nespadol, no preteky sa pre mňa skončili. Mrzí ma to, pretože okrem bodov do Alpe Adrie som prišiel aj o víťazstvo v rámci Majstrovstiev Slovenska, pretože som bol spomedzi slovenských pretekárov na prvom mieste. Teší ma však, že som stíhal držať krok so zahraničnou konkurenciou. V Superšportoch som jazdil na šiestej pozícii, no nesprávny výber pneumatiky rozhodol o tom, že som sa nakoniec prepadol na desiate miesto v cieli. Počas víkendu sa striedali lepšie chvíle s ťažšími, ale nazbierali sme nové informácie a to nás určite posunie ďalej. Teraz nás čaká príprava na druhé podujatie alpsko-jadranského šampionátu, ktoré sa koná o dva týždne na maďarskom Pannoniaringu."