Connect with us

Spravodajstvo

V Sepangu najrýchlejší Rossi s Pedrosom

Publikovaný

on

Druhýkrát sa tento rok stretli pretekári kategórie MotoGP na spoločnom predsezónnom testovaní v malajskom Sepangu. Na mieste chýbal úradujúci šampión Marc Marquéz, ktorý sa pri dirt-trackovom tréningu zlomil „píšťalu“, no na prvých pretekoch by mal byť už stopercentne v poriadku.

FotoNajrýchlejší čas počas trojdňového testovania dosiahli zhodne Valentino Rossi (Yamaha) a Dani Pedrosa (Honda, na snímke), no na Marquézov čas z minulého testovania nedosiahli. Rossiho výkon je o tozaujímavejší, že ako Talian, tak aj jeho kolega Lorenzo sa počas testovania sťažovali, že ich motocykle majú veľké problémy s novými pneumatikami Bridgestone.
Výborný tretí čas dosiahol Andrea Dovizioso s motocyklom Ducati, talianska značka však oznámila, že sa v nadchádzajúcej sezóne nepredstaví ako továrenský tím, ale Open, čo znamená, že nebude môcť použiť vlastnú elektroniku, no výhodou bude väčší počet motorov na sezónu, o štyri litre väčšia nádrž a o stupeň mäkšie pneumatiky. Opäť sa darilo Aleixovi Espargarovi na Open Yamahe, ktorý skončil na štvrtom mieste.
S následkami vlaňajšieho zranenia stále bojuje český pretekár Karel Abraham, ktorý z účastníkov šampionátu dosiahol najhorší čas.

Výsledky druhých testov v Sepangu:
Foto

Foto: motogp.com

O tom, že ešte rozhodne nepatrí do starého železa presvedčil Valentino Rossi najrýchlejším časom v Sepangu

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri