Connect with us

Spravodajstvo

Vydarený prázdninový Fun Cup a poďakovanie agentúry jazdcom

Publikovaný

on

V pondelok a utorok sa na Slovakia Ringu uskutočnilo ďalšie podujatie populárneho podujatia Fun Cup, ktoré pre motorkárov už štvrtý rok organizuje agentúra Slovakia Racing.

  Keďže Slovakia Racing má bohaté skúsenosti s organizovaním pretekárskych podujatí od Slovenského pohára cez medzinárodný seriál IMRC spolu s majstrovstvami Slovenska až po prestížny medzinárodný šampionát Alpe Adria, logicky sa snaží profesionálne zázemie preniesť aj do Fun Cupu, aby si aj obyčajní motorkári mohli na vlastnej koži vyskúšať ako to vyzerá vo veľkých pretekárskych seriáloch. K tomu prispievajú také skutočnosti ako oceňovanie najúspešnejších jazdcov v jednotlivých triedach finančnými poukazmi, čo iná agentúra neponúka, rovnako prostredie, fotografie, sympatické hostesky a celkom nová Moto Akadémia, o ktorej budeme písať v samostatnom článku.

  Organizátori aj tentoraz rozdelili účastníkov na štyri skupiny A 1000, B 600, C pokročilí open, a D začiatočnici open podľa zajazdených časov. Skupina C a D avizovala vyšší počet jazdcov v skupine a to okolo 60, takže Slovakia Racing hneď zareagoval a už v druhom kole tréningov sa v každej skupine vozilo okolo štyridsať jazdcov. Tí si tak mohli jazdenie užiť vo väčšej pohode s pocitom väčšieho bezpečia. V pondelok sa na dráhe pohybovalo 160 jazdcov, v utorok niektorých odradila predpoveď počasia, ale obavy sa nakoniec ukázali ako zbytočné a zostávajúca stovka jazdcov si naplno užila aj druhý deň Fun Cupu.  

 Organizátorov veľmi príjemne prekvapil doteraz nevídaný záujem účastníkov o raňajšie bezpečnostné školenie. „Na základe účasti jazdcov na rannom školení o bezpečnosti na trati mám pocit, že motorkári majú skutočný záujem jazdiť bezpečne,“ vraví riaditeľ agentúry Slovakia Racing Petr Šurina. „Keď k tomu prirátame snahu našej agentúry vytvárať podmienky na bezpečné jazdenie, ako je napr. prerozdelenie jazdcov podľa kapacity a časov počas celého podujatia, tak práve spolupráca jazdec a agentúra môže priniesť len pozitivne výsledky. Chcem za to všetkým jazdcom poďakovať, veď určite predovšetkým pre to, sme mali na Fun Cupe najnižší počet pádov a zranení.“  

Nasledujúci Fun Cup sa na Slovakia Ringu uskutoční opäť ako dvojdňové podujatie 12. a 13. augusta.

Autor: Richard Karnok

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri