Connect with us

Články užívateľov

Výlet s rakúskymi priateľmi

Publikovaný

on

Tento príbeh sa stal už pred dvomi rokmi, ale myslím, že je stále aktuálny.
Všetko sa to odohralo v máji roku 2006.

Okolo obeda mi zatelefonoval môj kamarát Harald z Viedne. Aby som bližšie priblížil , kto je Harald, tak možno len pre zaujímavosť spomeniem, že 13 rokov pracoval v teame Ferrari u Michaela Schumachera ako osobný fyzioterapeut. Má rád dobré a rýchle autá a predovšetkým motorky, ktorých má niekoľko v garáži. Jeho najobľúbenejšia je Agusta Brutale. S Haraldom som sa dohodol, že poobede pôjdeme na výlet na gabčíkovskú hrádzu, ktorú ešte nevidel.

Poobede prišiel aj so svojim kamarátom Rainerom. Obidvaja boli na chopperoch ? Intruder 1500 a Yamaha 1000. Celá cesta bola výborná, dali sme si dobrý obed v čárde, porobili fotky na pamiatku a vybrali sme sa smerom na Čunovo.

Pri bufete Na obrátke vľavo točivej zákrute však nastala nečakaná situácia. Išiel som ako prvý , za mnou Harry a posledný Rainer. V zlomku sekundy, keď Harry ubral plyn, Rainer sa pozeral na okolitú krajinu a vtedy narazil Harrymu do zadného kolesa. Nasledoval pád typu mlynské kolo ? ruky, nohy a šmýkal sa asi 30 metrov krížom po ceste priamo do stĺpika pri krajnici, ktorý ho zastavil. Podotýkam, že sme nešli viac ako 50 km/h. Rýchlo sme zastavili a bežali k Rainerovi, aby sme zistili, čo sa mu stalo. Hneď som volal z mobilu sanitku a políciu. Medzitým za nami zastali ďalšie autá , do nich však narazilo prichádzajúce auto Tico a hneď nastala druhá kolízia, takže sanitky museli prísť dve. Tie aj prišli pomerne rýchlo.

Problém nastal , že ako prvé chceli od Rainera kartu poistenca. Nezaujímali sa o jeho zranenia, zaujímala ich iba karta poistenca. Harry im dohovoril 100 EURami, tak ho predsa len odviezli do nemocnice na Antolskú na vyšetrenie.

Ďalší šok bol v nemocnici, kedy prišli policajti a chceli, aby Rainer fúkal a to už všetci vedeli, že má zlomených 7 rebier, lopatku a kľúčnu kosť Rainer mal veľké bolesti, ťažko dýchal a bolo nepredstaviteľné fúkať do drégeru policajtom. Na vyšetrenia v nemocnici čakal spolu asi 3 hodiny, samozrejme za každý úkon musel hneď platiť. Na vlastné riziko Rainera a jeho žiadosť sme ho v noci prevážali do nemocnice v Eisenstadte. Naše zdravotníctvo ho veľmi neohúrilo.

Týmto príbehom som chcel poukázať, aká je dôležitá helma na hlave, i keď jazdíte nižšou rýchlosťou. Nikdy ju nepodceňujte!

Výlet s rakúskymi priateľmi

Advertisement

8 komentárov

1 komentár

 1. milan3232

  21. januára 2008 at 12:41

  Kua, ale sa prezentujeme. Magor policajt, ked mu uz islo o to, mal to dat spravit z krvi…
  To je neuveritelne, co vsetko moze sposobit jedna plastikova karticka.
  To je fakt smola, ked sa nieco takehoto stane na peknom vylete…

  Ako to nakoniec dopadlo, je kamos ok? Nechodia mu blbe listy z nasej nemocnice a od policie?

 2. papaya

  21. januára 2008 at 13:55

  Smutne fakt im asi nedoslo, ze tomu panovi sposobuju hrozne bolesti…? ☹️

  prosim opravte preklep – Agosta Brutale na Agusta Brutale 😉

 3. Lehy

  21. januára 2008 at 15:16

  Papaya,máš pravdu. Agusta 😉

 4. Lehy

  21. januára 2008 at 15:18

  Milan3223, on sa zrejme držal zásady tri krát a dosť a odvtedy nejazdí…..

 5. xGABRIELAx

  23. januára 2008 at 8:59

  Tak to je dosť mrzuté… keď som videla tú prilbu, tak ma až smrtka preskočila…
  a teraz k niečomu inému.. tá spoeldná veľká fotka pod článkom…. nechcem nikoho uraziť…. ale ten s tými strapcami vyzerá v tých bríloch jak nejaký chrobák, resp. mucha puk 😎 ale bez urážky samozrejme 😇

 6. caper

  28. marca 2008 at 8:18

  Týmto príbehom som chcel poukázať, aká je dôležitá helma na hlave, i keď jazdíte nižšou rýchlosťou. Nikdy ju nepodceňujte!

  len podotykam, ze na foto to tak nie je preferovane,, keby sa to stalo tomu bez prilby, neviem..nevie.. 😕

 7. chorche

  28. marca 2008 at 8:59

  Je iste ze treba dat prednost ohoblovaniu prilby, neviem si tu „upravu“ predstavit na lebke

 8. caper

  28. marca 2008 at 9:39

  Tak tak,, aj pri malom pade nam nase svalstvo neudrzi hlavu a treskneme s nou o asfalt… 😕

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri