Connect with us

Spravodajstvo

Výstava Motocykel 2008 ? aká bola?

Publikovaný

on

Bratislavské výstavisko Incheba patrilo v minulom týždni motocyklom a všetkým priaznivcom jednej stopy. Bolo to už po ôsmy krát, no dôležitejšie je, že už po druhý krát sa Motocykel konal ako samostatná výstava a treba dodať, že si svoju ťažko vydobytú pozíciu obhájil.
Na úvod začnem pozitívami, ktoré jednoznačne prevažovali nad všetkým ostatným. Určite potešila návštevnosť, ktorá podľa údajov organizátora prekročila hranicu 34 000 návštevníkov, čo je oproti minulému roku takmer 13% nárast a je dôkazom, že Slováci majú o motorky záujem. Najmä počas piatku a soboty výstavisko praskalo vo švíkoch. Samozrejme pribudli nové značky nielen medzi motocyklami, ale aj príslušenstvom a na výstave sa objavilo viac ako 40 rôznych značiek motocyklov. Výstavné stánky vystavovateľov sú z roku na rok profesionálnejšie a minimálne v prípade Yamahy sa dalo hovoriť o stánku hodnom prestížnej národnej výstavy. Za plus možno považovať aj citlivejšie rozmiestnenie vystavovateľov a hala B1, tak patrila výlučne len motocyklom, menšie značky a príslušenstvo sa tak ocitlo najmä v hale B0.
A negatíva? Určite sa niečo nájde čo stojí za zmienku, ale vo mne neustále rezonuje najmä jedna vec, ktorá nie je ani tak vecou samotnej výstavy aj keď určite s tým súvisí. Vnímanie motocykla a jeho majiteľa slovenskou spoločnosťou je stále ešte veľmi skreslené a v porovnaní s okolitým svetom sme niekde úplne v počiatkoch, a od plnohodnotnej akceptácie spoločnosťou máme stále ešte ďaleko. Ako príklad tohto ?nepochopenia? mi poslúži samotná výstava, ktorá bola organizátorom (spoločnosť Incheba) zaradená do kategórie ?voľný čas? a motocykle sa tak ocitli v spoločnosti rybárskych potrieb a snobských plachetníc a člnov. Netvrdím, že to nie je zaujímavá spoločnosť, ale čo majú motocykle s týmito komoditami spoločné? Ak sa pozrieme vôkol seba, tak motocykle majú v modernej Európe oveľa dôstojnejšie miesto a v očiach verejnosti nie sú len zábavkou pre pár podivínov a zbohatlíkov, ktorí už majú všetko, a motocykel si kúpia ako tú úplne poslednú hračku, ale sú bežným javom na cestách a v ich sedle sedí právnik, lekár ale aj robotník alebo predavačka. Cesta k spoločenskej akceptácii motocykla a jeho majiteľa bude na Slovensku síce ešte chvíľu trvať, ale každoročné nárasty predaja, a aj rekordná návštevnosť na tohtoročnom Motocykli svedčia, že v porovnaní s okolitými štátmi sa vlastne ani neodlišujeme a sme na dobrej ceste.

Tamaši

Advertisement

7 komentárov

1 komentár

 1. FaDe

  19. marca 2008 at 19:39

  🙂 tak tak… vnimanie motocykla ako takeho, je hodne skreslene a bohuzial nie len u laickej verejnosti ale aj medzi motorkarmi ako takymi… Ti maju zase skreslene vnimanie znaciek, vyrobcov, a filozofie motocyklov ako takej… (Vid diskusia na motoride.sk k clanku Vystava pohladom fotografujuceho navstevnika…)

 2. mirolc

  19. marca 2008 at 22:27

  Rybary by si mohli povedat to iste 🙄 alebo nie? A tych 34 000 bolo na všetky 3 výstavy spoločne alebo len na motocykel?

 3. ogard

  20. marca 2008 at 13:16

  Tych 34 tisic bolo spolu… z toho 3300 rybarov na babetach, 700 yachtarskych zbohatlikov a 300 motorkarov z dvoch konkurencych serverov ktori sa div ze nepobili medzisebou ale nastasie im odlakalo pozornost lahke porno v stankoch japonskeho stvorlistka

 4. ogard

  20. marca 2008 at 13:27

  Sakra aj s nulami, dajak mi usli 😁

 5. campa

  20. marca 2008 at 14:54

  🙂 Miro, dobre si to napísal……

 6. BacilBA

  20. marca 2008 at 16:04

  Nóóó, ja si až tak na túto kombináciu nesťažujem. 😉
  Venujem sa všetkým trom „komoditám“ ktoré boli na výstave.
  Na moto časti mi však chýbali značky ako Kymco, Malaguti alebo Peugeot. Yamaha bola squelá.
  Rýbarska časť bola priam zdecimovaná po predošlom roku, ostalo iba zopár väčších predajcov a člno-yahctárska čast sa presunula do hodne vyšších kategórií ako v predošlom roku, tak že chýbal trebárs predajca lodí typu Galia a ani pre rybárov tam nebola nejaká vhodná ponuka menších lodí.
  Ale cenu 50,- aj s dcérou sa to dalo vydržať. 🤐

 7. caper

  27. marca 2008 at 13:40

  Aj tak najviac navstevnikov sa zastavilo pri stanku YUKI a YAMAHA a vsetci velmi dobre vieme preco… 👋

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri