Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha a Fiat predstavili tím pre MotoGP 2008

Publikovaný

on

V historickej budove Lingotto v Turíne predstavili Yamaha Motor Company Ltd. a Fiat Automobiles S.p.A. svoj tohtoročný tím pre svetový šampionát MotoGP. Ceremoniálu sa zúčastnili najdôležitejšie osobnosti oboch firiem a tímu, no predovšetkým najväčšie hviezdy Valentino Rossi a Jorge Lorenzo.

Valentino Rossi sa bude v nasledujúcej sezóne snažiť získať späť do svojich rúk titul majstra sveta, ktorý mu už dvakrát po sebe unikol. Práve preto sa rozhodol aj k zásadnému kroku, k zmene značky pneumatík. Od roku 2001, kedy vstúpil do najvyššej triedy štartoval na pneumatikách značky Michelin, no po zlých skúsenostiach z uplynulej sezóny ?obuje? v roku 2008 značku Bridgestone, s ktorou vlani tak úspešne štartovali jazdci Ducati.
?Je to veľmi dôležitý rok s jasným cieľom ? vyhrať,? povedal Rossi. ?Viem však, že to bude ťažké. Moja zranená ruka ešte nie je celkom v poriadku, ale je to už predsa lepšie. Už sa teším na nadchádzajúce testy v Sepangu.?

Rossiho kolegom v tíme bude 20-ročný Španiel Jorge Lorenzo, majster sveta triedy do 250 ccm z uplynulých dvoch rokov. Mladý pretekár bude narozdiel od Rossiho jazdiť na pneumatikách Michelin a preto budú musieť obaja jazdci pracovať celkom samostatne. Pre Lorenza to bude premiérová sezóna v kategórii MotoGP a čaká ho predovšetkým zbieranie skúseností. Bude zaujímavé sledovať, ako rýchlo sa dostane do úzkej špičky. Známe sú aj jeho ?kúsky? po víťazných pretekoch, ktorými sa ničím nelíši od kolegu Rossiho, no na tie si bude musieť asi nejaký čas počkať…
?Je predo mnou dlhá cesta učenia sa, ale pri každej jazde na tomto motocykli som sa stále zlepšoval,? vravel v Turíne Lorenzo. ?Pred nadchádzajúcou sezónou som veľmi vzrušený, je pre mňa veľká česť zdieľať spoločný box s Valentinom, ktorý je nepochybne najväčším talentom tohto športu.?

Jorge Lorenzo a Valentino Rossi. Za nimi nová Yamaha (foto: yamaha-racing.com)

Advertisement

7 komentárov

1 komentár

 1. Yetti

  21. januára 2008 at 16:15

  Dúfam, že sa Yamaha spamätala a postavila Valemu stroj hodný jeho kvalít a že aj Bridgestone prispejú svojim podielom k víťazstvu a titulu majstra cveta pre pána Doktora v MotoGP 2008. Už teraz sa teším na túto sezónu. 😈 😀

 2. jaRRo

  21. januára 2008 at 16:57

  Hlavne aby sa bolo na co pozerat a nech je to vyrovnane

 3. charym

  21. januára 2008 at 17:49

  No zasrani tak dufam ze nesklamete 46 forever 🙂 🙂 goooooo.!!!!!!!

 4. VASO

  21. januára 2008 at 18:48

  DRZIME PALCE🙂

 5. VMax

  21. januára 2008 at 20:03

  Uchá …

 6. ogard

  21. januára 2008 at 22:21

  Tak uces uz po mne skopirovali… snad nie aj jazdecky styl 😁

 7. ogard

  21. januára 2008 at 22:21

  …skoro bych zabudol… viva italia forza ducati 😛 😈

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri