Connect with us

Podujatia

Yamaha Maco Racing Team pred Le Mans

Publikovaný

on

Počas budúceho víkendu bude 24-hodinovými pretekmi vo francúzskom Le Mans odštartovaný nový ročník motocyklových majstrovstiev sveta Endurance. Do svojej 13. sezóny v tomto seriáli vstupuje slovenský tím Yamaha Maco Racing, ktorého majiteľ, Martin „Maco“ Kuzma, nám doslova pár hodín pred odchodom prezradil niekoľko detailov o tom, čo náš tím vo Francúzsku čaká.  

 

JAZDECKÉ OBSADENIE

Na tímovom motocykli Yamaha R1 sa ako jazdci predstavia Talian Gianluca Vizziello, ktorý má skúsenosti zo svetových šampionátov Superbikov a Supersportov, Slovinec Marko Jerman, brat svetového šampióna Endurance Igora Jrmana a úspešný jazdec známy aj z našich tratí zo šampionátu Alpe Adria a do tretice Francúz Anthony Dos Santos, ktorý už dokonca vie, ako chutia v Le Mans stupne víťazov! „S Vizziellom a Jermanom sme dohodnutí na celú sezónu, tretieho jazdca budeme obmieňať. Ako náhradný jazdec s nami bude v Le Mans slovenský pretekár Radoslav Dulík, vlaňajší majster Slovenska Superbikov,“ dodáva Martin Kuzma k jazdeckému obsadeniu.  

 

 NOVÁ YAMAHA R1 – PRE VŠETKÝCH VEĽKÁ NEZNÁMA

Yamaha tento rok prišla s celkom novým modelom svojej „erjednotky“ a tá, napriek tomu, že je podľa úvodných testov skvelým motocyklom, robí majiteľom tímov Endurance aj vrásky na čele. Sú na ňu totiž potrebné celkom nové komponenty, z ktorých niektoré nie sú celkom odskúšané, či dokonca ešte ani vôbec pripravené„Motocykel máme nachystané na nejakých 95 percent,“ prezrádza Kuzma. „Určite pôjdeme na istotu, hlavne v tréningoch sa nebudeme tlačiť do nejakého rizika. Aj do pretekov, na ktoré sa budeme koncentrovať predovšetkým, chceme odštartovať v pokoji a veríme, že najviac sa nám podarí získať v noci.“ Maco prezrádza aj cieľ, ktorý by chcel so svojím tímom dosiahnuť: „Našou túžbou je umiestnenie medzi 5. a 10. miestom. Na továrňami podporované tímy si trúfať nemôžeme, ale aj tie sa dajú so šťastím poraziť. Samozrejme, o šťastí je to vždy, to často opustilo aj nás… Uvidíme ako to dopadne, pripravili sme sa na maximum, v tomto čase sme ale limitovaní materiálom, takže nemôžeme ísť štýlom ´kamikadze´, skôr máme v pláne absolvovať to celé až s ´200-percentnou´ istotu…“ Priamo k novému motocyklu Yamaha sa Kuzma vyjadruje v superlatívoch: „Je to skvelý motocykel s takým vynikajúcim motorom, až rozmýšľame či vydrží celých 24 hodín 🙂 Je to nielen pre náš tím veľkou neznámou, všetky tímy Yamahy máme pred tou motorkou veľký rešpekt. S motorom sme teda maximálne spokojní, na mieste máme už v utorok testy, takže už len doladíme to, čo sme tam nestihli na testoch kvôli dažďu.“  

 

„MACOVIA“ TENTO ROK AJ V ALPE ADRII

Martin Kuzma nám prezradil aj plány tímu mimo svetového vytrvalostného šampionátu. Predstaví sa totiž v medzinárodnom šampionáte Alpe Adria. „V Alpe Adrii vstupujeme do triedy Superbike s Markom Jermanom, ktorý bude so štartovým číslom 24 jazdiť na Ymahe R1 2015, druhým jazdcom je už spomenutý slovenský majster Radoslav Dulík, ktorý bude na Yamahe R1 (2014) jazdiť s číslom 10,“ prezrádza na záver majiteľ tímu Martin Kuzma.  

Tlačová správa

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri