Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha XSR 900 GP: športová nostalgia pre 2024

Publikovaný

on

Toto sú prvé oficiálne obrázky veľmi očakávanej športovej verzie retro biku XSR900 od Yamahy, pod názvom XSR900 GP. Ak vám jeho vzhľad – a farby – pripomínajú továrenské Yamaha GP 500, potom je to úplne zámerné. V osemdesiatych rokoch na nej jazdili takí, ako Eddie Lawson a Wayne Rainey.

Yamaha tvrdí, že ho skonštruovali rovnako ako všetky ich modely športového retro radu XSR. Aby vzdal hold niektorým z ich najvýraznejších motocyklov „spojením nostalgického dizajnu s najnovšími technológiami motora a podvozku“.

V prípade GP, odkazuje na jeho niekoľkonásobné víťazné majstrovstvá sveta GP 500, najmä na tie z éry rámu V4/Deltabox, ako ho propagovali Lawson a Rainey. Vďaka GP 500 sa neskôr dostal tento typ rámu medzi sériové modely.

14-litrová palivová nádrž je z XSR, ale polokapotáž namontovaná na ráme v štýle 80-tych rokov je úplne nová. To naznačil koncept DB40 predstavený na tohtoročnom festivale rýchlosti v Goodwoode. V prednej časti je malý svetlomet zapustený do nosa, aby zdôraznil jej štýlový vzhľad. Je pripevnený k rámu vzperami v štýle 80. rokov a sú tu aerodynamické výstupky, ktoré pripomínajú TZR. 

K dispozícii je nové sedadlo so sedlovým hrbom s tabuľkami s číslami GP v retro štýle a novými bočnými panelmi. Ako voliteľná výbava bude k dispozícii spodná kapotáž.

Pod kapotážou je to však aktuálne s novou, väčšou 5-palcovou TFT obrazovkou, ktorá je odvodená od novej Yamaha Tracer 9 GT+ , spolu s novým, ergonomickejším ovládačom, ktorý debutoval tento rok na modeloch Tracer 9 a Niken.


V ponuke budú dve farby – Legend Red (nafotkách) alebo Power Grey – ale cena a dostupnosť ešte nie sú známe. Základné XSR je momentálne 11390 EUR, takže odhadujeme cenu okolo 13 tisíc EUR. Budúcu sezónu nás čaká hromada športovej srandy v duchu nostalgie.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri