Connect with us

Spravodajstvo

Yamaha YZ250F 2010

Publikovaný

on

Yamaha je ďalšou značkou, ktorá predstavila svoj motokrosový špeciál pre nastávajúcu sezónu. Na rozdiel od konkurencie však Yamaha nepredstavila kompletnú paletu modelov, ale zatiaľ uvoľnila informácie len o 250-ke. Väčšia 450-ka je stále zakrytá rúškom tajomstva, no očakáva sa úplne nový model, ktorý už bude vybavený elektronickým vstrekovaním paliva.
Menšia 250-ka sa pre nastávajúcu sezónu podrobila výraznej modernizácii a najväčšou zmenou je nový dvojitý chrbticový rám pozváraný z hliníkových profilov. Okrem zvýšenej tuhosti prináša rám aj novú geometriu, ktorá by mala zabezpečiť dokonalejšie rozloženie hmotnosti a zlepšiť správanie motocykla v zákrutách. Úpravy na pružení boli rovnako zamerané na istejšie správanie motocykla v zákrutách.
Úpravy na motore boli zamerané najmä na zlepšenie priebehu výkonu a rýchlejšiu reakciu na pootočenie plynovou rukoväťou. Zmeny sa týkajú nových pružín, ktoré ovládajú ventily, nového nastavenia karburátora (YZ250F tak zostáva bez elektronického vstrekovania paliva aj pre rok 2010). Ďalšie zmeny sa dotkli tvaru výfukových kanálov, ktorý zlepšuje prúdenie výfukových plynov. Drobné zmeny na spojke sa odzrkadlili v ľahšom ovládaní spojkovej páčky. Na optimálne využitie výkonu v stredných otáčkach boli upravené prevodové pomery na 3. a 4. prevodovom stupni.
Zmenami prešiel aj dizajn a plasty. Celý motocykel je teraz štíhlejší a kompaktnejší. Nové plasty sú vyrobené z tuhšieho materiálu a lepšie odolávajú poškodeniu, čo je určite dobrou správou.

Yamaha YZ250F 2010

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Partneri