Connect with us

Podujatia

?Zraz po deváté….?

Publikovaný

on

Stojí to veľa úsilia a nielen jeho… každý kto niečo takéto organizuje vie o čom hovorím.
A isto vie že jedna vec sa vybaviť nedá… a to počasie. Posledný týždeň sme trnuli a sledovali počasie, ktoré sa menilo nielen zo dňa na deň, ale aj podľa toho aký denník sme si kúpili, či ktorú telku sme pozerali. Prognózy však neklamali a v piatok sa nad Janíčkami vznášali mraky. Aby sme však nepredbiehali, my sme začínali už v pondelok.


II. slovenský Bikeweek
Už po druhý rok sa snažíme dať motorkárom zo zrazu trošku viac ako prišiel som, ožral som sa, odišiel som. Od pondelka do piatku sú pre účastníkov pripravené trasy výjazdov so štartovnou i konečnou zastávkou ? U Janíčkov. Behom týchto 5tich dní tí najvytrvalejší najazdili spolu viac ako 2000 km. Tento rok tých najvytrvalejších bolo spolu 10 a odniesli si certifikát ? Plechová riť Slovenska? a pamätnú visačku na odznak. Navštívili sme rôzne kúty Slovenska a okolitých Štátov spojené napríklad s exkurziou Přerovského pivovaru.
Piatočné ráno jazdci štartovali smer Mohyla M. R. Štefánika, zatiaľ čo sme my na Janíčkoch doťahovali posledné prípravy a čakali na prvých motorkárov.

IX. letný Kraken zraz – piatok
Oficiálne sa brány zrazu otvorili o 15tej hodine, no prvý motorkári prišli už vo štvrtok večer.
Posledné informácie hovorili o krátkom daždi po 19-tej hodine, no pršať začalo skorej a krátky dážď trval až do sobotňajších popoludňajších hodín.
Na atmosfére to však neubralo a pri druhej kapele v poradí ? Walda Gangu stála pred pódiom v daždi slušná hrsť zabávajúcich sa ľudí na legendárnych českých songoch.
Český Walda Gang vystriedala po striptíze legendárna rocková kapela Kreyson na čele s Láďom Křížkom. Na pódium sa postavila i u nás známa kapela LC/DC no pre pokročilý čas a ?technické problémy? odohrali len zopár pesničiek bez doprovodu bubeníka.

Sobota
Sobotňajšie ráno neveštilo nič dobré a prekazilo nám kopec plánov ako ranné detské súťaže či spoločný výjazd. Nedali sme sa však zaskočiť a pripravili sme program náhradný a od asi jednástej hodiny sme sa vrhli do rôznych súťaží ako kaputmotor, hŕŕmotor, zubrslalom a iných. Súťažami sme sa prehrmeli k večerným vystúpeniam kapiel J.B.Projekt ktorá obecenstvo navnadila a na pódiu ich po ?vybrátorshow? vystriedala už legendárna punková skupina Slobodná Európa ktorej koncert sa odohral v opätovnom občasnom daždi.
Medzi kapelami nejaké to vzrušenie a po vzrušení tombola.

Slovensko nového harleyáka nemalo ? ale Češi áno
Tesne pred polnocou a koncertom obľúbenej kapely Requiem sme pred zrakom ľudí a pred objektívom kamery objektívne vylosovali novú výherkyňu Harley-a. Aj keď to z počiatku vyzeralo, že majiteľ je asi niekde ?mimo? nakoniec sa nám nová šťastná majiteľka z Břeclavi (ČR) prihlásila.
Vybrala si nového sportstra 883 no neskorej sa rozhodla pre upravenú 1200ku a tak od nedele majú susedia Česi o jednu Harlejáčku viacej.

Rekapitulácia
Celkovo sa na zraze za 2 dni premlelo niečo okolo 1400 platiacich ľudí, ktorý dostali v cene vstupného už tradične odznaky, tombolu a tričko. Na pódiu sa vystriedalo spolu 7 kapiel, mnoho súťažiacich a jedna výherkyňa tomboly. Do obecenstva sme rozdali 25 fľašiek koňaku a ďalší tovar v hodnote asi 1500?. Veríme že všetci návštevníci zrazu boli okrem počasia spokojný a že sa spolu stretneme opäť o rok.

KRAKEN CCC 999 ? Steiny
Foto: V. Brniak

Prvý krát za 9 rokov dážď pokazil čo mohol, ale i tak zraz dopadol programovo skoro podľa plánu

Kraken 2009

Advertisement

6 komentárov

1 komentár

 1. Steinar

  26. júna 2009 at 12:29

  Tých 2.2 promile bolo tesne po vypití 0,niečo nejake potvory 🙂

 2. KAWATOR

  26. júna 2009 at 19:59

  Naozaj na Krakenzraze som už nejaky dážd zažil,ale toto bolo už moc 😠

 3. Ronko

  27. júna 2009 at 5:01

  No bože trošku vody 🤐

 4. italofighter

  27. júna 2009 at 6:20

  Pekne skoda ze lialo

 5. Steinar

  27. júna 2009 at 17:57

  Za to mozu polovnici.. mali zabavu v ten termin ako mi a kazdy rok im prší…presunuli to na dnes a zase to maju zaplavene.. taaaak hura na koncert Requiem 👋

 6. PeterBA

  27. júna 2009 at 21:34

  Gratulácia výherkyni… 😉

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri