Connect with us

Podujatia

Zrazová Motoscéna 2/3 – 2015

Publikovaný

on

Po menšej odmlke sa vám, priatelia motorkári ozývame s našou rubrikou Motoscena.sk v ktorej sa snažíme informovať o motoakciach, kluboch a dianí na našej Slovenskej motorkárskej scéne. Zima sa nám papierovo pomaly, ale isto blíži ku koncu a určite to nielen nás  ťahá späť na cestu. Isto už pripravujete svoje mašiny na novú sezónu, ale ak máte nejaký víkend voľný, možno vás zaujme niektorá z pripravovaných akcií.

Stretnutie motoklubov 2015-Brezno – prišlo 42 motoklubov

Vo februári 2014 sa odohralo prvé stretnutie Slovenských motoklubov v Želiezovciach, kde bola predstavená webová stránka www.motoscena.sk a jej vízie do budúcnosti. S obrovským úspechom sa zaplnili priestory a bolo jasné, že táto akcia bude mať zmysel a slovenské motokluby majú chuť sa spolu stretnúť a podebatovať. Preto sme sa rozhodli z tohto stretnutia spraviť tradíciu a druhý ročník sa uskutočnil 7. 2. 2015 v Brezne za účasti 42 motoklubov z celého Slovenska. Konferenčnú sálu sa opäť teda podarilo zaplniť skoro do posledného miesta a hoci sa nepodarila 100 %-ná účasť všetkých klubov, aj tak panovala dobrá nálada. Nakoľko sa počet klubov za posledné roky enormne zvýšil, cítili sme potrebu pohnúť niektorými vecami na scéne a bolo už nutné vykonať niektoré zmeny v označovaní nezávislých klubov a pri vznikaní nových klubov. Kompletné zmeny a označovanie prinesieme v budúcom čísle. Už teraz sa tešíme na 3. ročník tohto stretnutia  vo februári 2016.

Zimná Riders Party 2015

Hoci január je na motoakcie asi najslabší mesiac, konala sa jedna z akcií ktorá podľa ohlasov patrila k skvelým. Riders Levice pripravili pre 150 najrýchlejších a najlepších priateľov klubu svoju zimnú party, ktorá je vlastne plesom po motorkársky.  O zábavu sa postarala hlavne kapela Rock is Back, ktorá je jedna z mála slovenských motokapiel, rozdala sa naozaj bohatá tombola a motorkárom sa podľa ohlasov na Facebooku veľmi ťažko odchádzalo domov. Tešíme sa aj na letnú verziu Riders Party a určite prinesieme reportáž.

 

Zimný zraz Kraken CCC 999

Už dvanásť rokov sa posledný februárový víkend nesie v znamení zimného motozrazu Kraken.
Prvé roky sa síce odohrávali v Ružinej, ale od roku 2007 sa táto zimná akcia presunula do Kútov, do Clubhousu motoklubu Kraken. Inak toho nebude ani tento rok a v sobotu 28. 2. 2015 sa motorkári stretnú v Motoreste u Janíčkov v Kútoch na Záhorí. Silno dúfame, že bude dobrá snehová nádielka, aby sme sa mohli v popoludňajších hodinách venovať bláznivým zimným súťažiam. Večer od 20:30 bude vo veľkom clubhouse, v sále pripravený koncert kapely Creedence revival band až do ranných hodín. Počas programu bude pripravená bohatá tombola a malé prekvapenie.

Výstava Motocykel 2015

Keď sme spustili projekt Motoscena, bolo mi jasné, že výstava Motocykel bude v nasledujúcom roku jedna z prioritných akcií, ktorých sa budeme chcieť zúčastniť. Už nie ako návštevníci, ale ako vystavovatelia. Takže budeme sa na vás tešiť v našom stánku a ak vás zaujíma dianie v Slovenskom klubovom svete, alebo si chcete prísť len pre naše samolepky či  kalendár zrazov, radi prehodíme pár slov a pokecáme !

 

Bowling Cup o pohár Free Brothers

Ako je asi z názvu každému jasné, jedná sa už o desiaty, jubilejný ročník bowlingového turnaja pod taktovkou motoklubu Free Brothers Prešov. Akcia je primárne určená pre motokluby, ale zabaviť sa môže prísť každý. Akcia sa koná od 15:00 v Hotely Lineas v Prešove. Po akcii bude klasická žúrka na Clubhouse, takže treba prísť dobre pripravený.


Novinka v zrazoch 2015
Teraz ubehnem trocha do vzdialenejšej budúcnosti a rád by som predstavil nový motozraz, ktorý na Slovensku ešte nebol a v mnoho aspektoch bude určite prvý.

Dovoľte mi predstaviť motozraz Drienok 2015.

10 nezávislých motoklubov! Drienok 2015 je nový Slovenský motozraz, ktorý organizuje 10 nezávislých motoklubov z celej republiky. Dôvodov bolo viacero. Či už upadajúci záujem o motozrazy, alebo chuť skúsiť spojiť svoje skúsenosti s organizovaním a vybudovať akciu, na ktorú budú motorkári chodiť radi. Zbierali sme nejakú dobu názory ľudí a pokúšame sa ich implementovať práve do tejto akcie. Takže prvou novinkou je spojenie 10-tich klubov do jednej spoločnej akcie, čo z hľadiska ľudskej odlišnosti a názorov na vec nie je vždy určite jednoduchá vec, ale s obrovským podivením sa nám to zatiaľ darí a každý máme obrovskú chuť tento zraz spraviť.
ONLY BIKERS ENTRY! Po istých nemenovaných akciách ktoré sa nazývajú motozrazmi a motorkári tvoria už len menšinu sme sa rozhodli spraviť jeden razantný krok a tím je: ONLY BIKERS ENTRY, čiže vstup len pre motorkárov. Jasné, kto robí akcie si teraz klepe na čelo, či sme normálni. Asi nie, ale hlavnou prioritou tejto akcie je zabaviť sa spolu, nie riešiť krádeže, šarvátky, sadanie na cudzie motorky a podobne. Chceme vybudovať priateľskú akciu určenú len pre našu society.
KDE TO BUDE? Drienok je krásny, veľký autocamping na okraji Národného parku Veľká Fatra, ktorý má rozlohu 24 ha, má k dispozícii 190 lôžok (ktoré sa mimochodom od zverejnenia informácie o možnosti ubytovania vypredali behom 1 dňa), 3 bazény, sociálne zariadenia, kurty, obrovské parkovisko, na ktorom budú pripravené sprievodné akcie ako testovanie motoriek, motobrzda a pod.

Postupne budeme prinášať ďalšie novinky a veci, ktoré podľa nás chýbali na zrazoch, alebo budú Drienok odlišovať od iných zrazov, zatiaľ môžete sledovať web: www.motorkarskyzraz.sk kde sa postupne zverejňujú informácie.
Steiner

Článok bol publikovaný v časopise Motomazagín 3/2015.

Zrazová Motoscéna – Album k článku, Motomagazín 3/2015

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri