Connect with us

Spravodajstvo

Adventure Motorcycling – kniha

Publikovaný

on

Podtitul knihy Roberta Wicksa znie: ?Všetko, čo potrebujete pri plánovaní a splnení cesty Vášho života.?

Nová kniha zo sveta motocyklizmu sa zaoberá dobrodružným cestovaním na motocykli a to či už ide o sólo trip na pár týždňov do púšte alebo o pár dňový výjazd ?okolo domu?. Dobrodružné cestovanie totiž znamená pre každého niečo iné.

Kniha poskytne praktické informácie od plánovania trasy, až po jej úspešné zrealizovanie a je postavená na skúsenostiach autora. Tematicky sa skladá z troch častí:
Pred odchodom z domu ? príprava na cestu je prvým krokom, ktorý treba vyriešiť pred odchodom. Treba však vyriešiť aj množstvo iných vecí, ako napríklad rozpočet, papierovačky, rozhodovanie o počte členov skupiny, výber motocykla a výber trasy.
Na ceste ? všetko, čo je nutné vedieť po vyrazení na cestu, sekcia okrem iného obsahuje údržbu motocykla, prechod hraníc, zdravie a navigáciu.
Typické dobrodružstvá ? posledná sekcia obsahuje tri rôzne dobrodružstvá na cestách, ktoré by mali pomôcť, či byť poučením.

S viac ako 200 farebnými fotografiami z rôznych ciest by mala táto kniha inšpirovať a pomôcť pri dobrodružnom cestovaní na motocykli a to či začínajúceho cestovateľa, alebo skúseného.

Autor Robert Wicks pracoval posledných desať rokov v športovom marketingu a vždy mal slabosť pre motocykle a dobrodružstvo. Za svoj život podnikol dobrodružné cesty do 50 krajín, napríklad Mozambiku, Peru, Japonska alebo na Island. Robert vyrastal v Južnej Afrike a v súčasnosti žije v Bournemouthe a pracuje v Londýne.

Cena je 19,99 libier (zhruba 900,- Sk) a nám ostáva len dúfať, že ju vydajú aspoň v Čechách.

ISBN: 978 1 84425 435 4

Adventure Motorcycling – kniha

4 komentáre

1 komentár

 1. ZOMBY

  29. januára 2008 at 1:58

  Uz som si ju objednal v amazone za 25$ 😈

 2. MartineR

  29. januára 2008 at 6:14

  Pekne … ak vyjde v cestine, tak si ju rad precitam …

 3. Pedrito

  29. januára 2008 at 9:09

  Niečo podobné sme tlačili aj u nás vo firme asi pred 7mimi rokmi, niekde by som tu knihu našiel je síce po nemecky ale rozdiel v nich bude asi iba v tom že na fotkách v tej mojej sú Afriky, BIGy, DRka a XRky a fenomén terorizmus sa za tie roky dostal do miest kde v tej dobe nebol

 4. AMIS

  30. januára 2008 at 14:45

  Je to pekné, ale to už nebude Adventure. Hlavne sa ľahko píše týpkovi čo má všetko po ruke. Mne by osobne chýbal ten pocit v strede álp „KUA ZABUDOL SOM SI PLAVKY“ a podobne. Príprava je rituál a načo si kaziť radami ten slastný pocit z prípravy. Mnohý z nás by vedeli napísať podobnú knihu a popísať v nej skúsenosti , ale nie je Adventure práve o dobrodružstve poznávaní a neistote, ktorá nás sprevádza až kým nevypneme motor ???????

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri