Connect with us

Spravodajstvo

Aktuálne informácie z La Sereny ? ISDE 2007

Publikovaný

on

Slovenské klubové tímy včera absolvovali už štvrtý deň pobytu v La Serene v Chile, dejisku 82.ročníka Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE). Podľa informácii od managérov oboch tímov je zatiaľ všetko v poriadku, bez problémov prebehlo prevzatie súťažných motocyklov i včerajšia administratívna prebierka oboch klubákov .

Slovakia club team v zložení Jaroslav Katriňák, Ivan Jakeš , Radek Matoška si svoje dve KTM-ky a Radekovu Yamahu, po technickej príprave v stredu odskúšali i v teréne. Z dôvodu potrebného technického doladenia si klub preložil technickú prebierku až na sobotu, spolu s Čechmi a Fínmi. ? Je potrebné pred odovzdaním motocyklov ešte raz všetko odkontrolovať. Motocykle sme ešte 15.9.2007 odoslali v nemeckom kontajnery do Chile a tak je samozrejmé, že po takmer dvoj mesačnom transporte musí všetko prejsť kontrolou. ? povedal Ján Hrehor managér Slovakia club teamu, ktorý absolvoval včera (štvrtok) ako jeden zo 17 nahlásených jazdcov, tzv. pred jazdcov kontrolu trate prvého a druhého súťažného dňa.
? Z môjho pohľadu bude trať tohtoročnej šesťdňovej veľmi náročná, jazdí sa praktický na všetkých povrchoch, prvá a druhá časovka je na pláži, t.j. po štarte sa jazdí takmer 20 km po piesku, ale potom je celá trať vedená v horách ? kamene, stromy. Jednotlivé súťažné dni budú náročné i transport doprovodu a servisu, nakoľko trať je prvé dva dni vedená až 75 km od štartu. Dnes sa robí kontrola trate 3.-4. súťažného dňa, avšak ja som mal včera pri dojazde nepríjemný pád, napichol som sa na kaktus, ktorých je tu dosť a mám poranenú ruku. Dnes išiel miesto mňa najazdievať Rudo Kavský. My s chalanmi kontrolujeme časovky a Rudove časy na trati. Dúfam, že sa ruka dnes zlepší, pichliače mi včera vybral lekár českej výpravy a budem môcť zajtra absolvovať poslednú časť kontroly trate. Všetci veríme, že sa zlepší i počasie, tieto tri -štyri dni bolo v La Serene dosť chladno, včera nám počas jazdenia celý deň pršalo, ale vraj sú prognózy na nasledujúce dni lepšie a má sa otepliť? vyjadril sa po telefóne Ján Hrehor.

Slovakia young team v zložení Juraj Dozsa, Zlatko Novosád a Peter Králik si svoje zapožičané motocykle v stredu popoludní vyzdvihli od značky Gas Gas a taktiež z dôvodu ich technickej prípravy a doladenia si preložili technickú prebierku na piatok večer, t.j. dnes večer budú chlapci odovzdávať motocykle do uzatvoreného parkoviska motocyklov, tzv. depa. Včera podľa rozpisu usporiadateľa absolvovali pod vedením managérky Zuzany Onhajzerovej administratívnu prebierku z ktorej fotografie zasielame v prílohe. Jazdci tímu sa i dnes oboznamujú s traťou a jej nástrahami.
?Včera večer sa nám prihodila mala nepríjemnosť. Počas večere v jednom podniku na pláži nám nejaký borec otvoril kufor a ukradol nám malú obrazovku z auta. Našťastie sme tam nemali žiadne dôležité a cenné veci. Všetko sa ale bez ťažkostí vybavilo. My sme sa obohatili o nové zážitky na policajnej stanici v La Serene. Policajti boli na nás veľmi milí, vypytovali sa na Slovensko a dokonca sa chceli s nami aj fotiť, tak posielam aj foto zo stanice. Napriek všetkému sme sa tam cítili dobre. Stále u nás vládne príjemná nálada . Chalani sa nemajú na čo tešiť, lebo každý deň budú jazdiť 7 a pol hodiny, no je tu aj niečo pozitívne. Podľa slov Franka Acerbisa bola trať stavaná tak, aby sa jazdci oboznámili aj s chilskou krajinou, ktorá je plná rozdielov. Myslím si a to hovorím za všetkých členov tímu, že toto podujatie bude pre nás zdrojom nových a krásnych poznatkov o tejto nevyspytateľnej krajine ? napísala nám Zuzana Onhajzerová.

Včera vo večerných hodinách odleteli do dejiska ISDE 2007 ďalší dvaja členovia SMF MUDr. Štefan Petriščák, ktorý je na podujatí nadelegovaný ako
inšpektor za FIM lekársky výbor a zároveň bude po zdravotnej stránke dohliadať na našich jazdcov a prezident SMF Dr. Peter Smižík.

V prílohe tlačovej správy zasielame zopár fotografii z dejiska ISDE, ktoré zaslala managérka Slovakia young teamu Zuzana Onhajzerová.

Sekretariát SMF

Aktuálne informácie z La Sereny ? ISDE 2007

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri